Pro obrovský zájem ze strany účastníků se letošní klání rozdělilo dokonce do tří hracích dní oproti běžným dvěma dnům v předchozích letech. Letos v nich proti sobě nastoupilo deset týmů. Domácí Českou republiku reprezentovala mužstva HC Bílí Tygři Liberec, HC Vítkovice Steel a HK Krnov, ze Slovenska dorazila Dukla Trenčín, HOBA Bratislava, MsHK Garmin Žilina, P.H.K. PREŠOV n.o. a konečně Polsko bylo zastoupeno týmy MUKS Naprzód Janów, UKS Zagłębie Sosnowiec a JKH GKS Jastrzębie.

Dva perné dny vynikajícího hokeje, kdy proti sobě nastupovala jednotlivá mužstva, vygradovaly 29.12 posledním dnem turnaje. Předchozí zápasy rozhodly, že hned v osm ráno nastoupila proti sobě dvě družstva z Polska. Úspěšnějším z dvojice Janow, Sosnowiec bylo nakonec prvně jmenované mužstvo, které skončilo na devátém místě, desátá příčka zůstala pro Sosnowiec.

Další utkání finálového dne proti sobě svedla polské Jastrzębie, se slovenskou Žilinou. V napínavém zápase nakonec zvítězila těsně Žilina 3:2 a uhájila pro sebe celkově sedmou příčku. Zřejmě nejsledovanější zápas turnaje začal v jedenáct hodin.O páté místo šel totiž do boje domácí Krnov s dalším českým zástupcem Vítkovicemi. I tady nebylo až do posledních minut vše jasné.

Štěstí se nakonecusmálo i na domáci

Nakonec se přece jen obrátilo štěstí, které domácím klukům chybělo v úvodních zápasech na jejich stranu a opět těsným vítězstvím 4:3 odsunuli Vítkovice na šestou příčku. Souboj o bronzovou příčku byl „bratrovražedný“ zápas mezi Bratislavou a Prešovem.

Lepší z této dvojice a po zásluze bronzovým se stal tým Prešova, který vyhrál přesvědčivě 5:1. Nakonec čekala na diváky doslova lahůdka v podobě finálového zápasu mezi Trenčínem a Libercem. Favoritem tohoto zápasu, jakož i celého turnaje, byl tým Dukly Trenčín, nad jehož hrou se rozplývali snad všichni zúčastnění. Liberečtí dokázali odolávat „koncertujícím“ Slovákům polovinu úvodní třetiny. Ti si nakonec pohodlně došli pro zdrcující vítězství 8:2 a obsadili první místo.

Marek Stuchlik: Poučili jsme se z našich chyb v minulosti

„Bylo to velmi náročné jak po psychické, tak i fyzické stránce. Tři měsíce příprav, které se vám shluknou do tří dnů, ve kterých když něco neklapne, tak je celá příprava nanic,“ říká hlavní organizátor a ředitel turnaje v jedné osobě Marek Stuchlík a dodává „ Velmi mi pomohly zkušenosti z předchozích ročníků. Snažili jsme se vyvarovat některým chybám, které jsme v minulosti udělali, což se nám téměř na 100% povedlo.

Pokud se přece jen něco našlo, dokázali jsme to tentokrát řešit s daleko větším přehledem. Rád bych využil možnosti a poděkoval na tomto místě všem, kteří mi s turnajem pomáhali. Firmám Českomoravský beton, Českomoravské štěrkovny a Česká distribuční, které v této nelehké době neváhaly podpořit dobrou věc. V neposlední řadě Městu Krnov a klubu HK Krnov za podporu.

Radim Rudzinski