Po kontumaci nedávného duelu v Třebíči klesli na deváté místo v tabulce a trenér Antonín Plánovský na rovinu přiznává, že jeho svěřenci v současnosti nepatří mezi kandidáty na postup do play-off.

Bez několika klíčových hráčů odjede krnovská družina už k dnešnímu utkání do Uherského Hradiště, v neděli se utká na domácím ledě od 10 hodin s Přerovem. „Vyhlídky jsou opravdu špatné. Kostovský si zranil koleno, teď nosí ortézu, Herget, Gregořica a Čermák jsou nemocní, Vlček má zlomený prst. Je toho hodně,“ zalitoval Plánovský.

Kromě juniorského kapitána Jana Kostovského si z okresního derby s Horním Benešovem odnesl bolestivé šrámy také Radek Vlašánek. „Spadl do střely, dohrál to, ale když přišel na led, kulhal na nohu. Takže další opora mimo hru,“ prozradil trenér Krnova. „Všehovšudy máme k dispozici pouze devět nebo deset hráčů, dva proto musím vytáhnout z dorostu,“ dodal Plánovský.

Kvůli početné marodce už Krnovští nenastoupili k předchozímu zápasu na ledě vedoucí Třebíče, po vzájemné dohodě bylo utkání zkontumováno výsledkem 5:0 ve prospěch domácího mužstva. Změna termínů nadcházejících zápasů prý není možná, protože k odkladu nejsou soupeři Krnova nekloněni. „Musíme to nějak odehrát, není tady jiný termín, soupeř by na změnu nepřistoupil. Do Uherského Hradiště jsem volal a nesouhlasili,“ postěžoval si Antonín Plánovský.

Jeho tým se po výborném startu vůbec poprvé v sezoně propadl až za magickou hranici osmé postupové příčky, v tabulce nyní Krnovu patří devátá pozice. Trenér Plánovský má proto reálné obavy o kýženou účast v play-off, a tedy záchranu prvoligové licence. „Nastoupíme v jakékoliv sestavě a budeme bojovat o každý bodík. Je to ale velmi špatné, máme úzký kádr a moc zraněných hráčů,“ zopakoval trenér Krnova.