Úvod zápasu byl sice naplánován na 16:30, hrát se ale začalo o něco později, na novojičínském zimním stadionu se totiž protáhly předcházející zápasy mládeže. V první třetině se tak i kvůli tomu diváci branky nedočkali.

„Nebylo to úplně příjemné, všechno se to natahovalo a bylo těžké se dostat do zápasu. Byly tam v první třetině dvě šance na obou stranách, ale že by to bylo něco zásadního, to se říct nedá,“ prohlásil po utkání zkušený forvard Krnova Tomáš Polok.

To druhá dvacetiminutovka už nabídla mnohem dramatičtější podívanou. Ve 26. minutě otevřel skóre zápasu Andrýsek, hned za 13 vteřin ale vyrovnával po nechytatelné teči Tichého střely Kostovský. V polovině zápasu muselo být utkání po hrozivém pádu domácího Kylnara přerušeno.

„Spadl temenem přímo na brusli jiného hráče a začal ztrácet vědomí, takže pro něj přijela sanitka a dlouho se nehrálo,“ komentoval inkriminovaný moment Polok, který ve 35. minutě sám poslal hosty do vedení. „David Galvas mě krásně našel a já už jsem dával do prázdné,“ usmál se. Ještě před druhou sirénou ale svou druhou brankou v utkání srovnal Andrýsek.

Poslední třetina ani následné prodloužení rozuzlení zápasu nepřinesly, a tak musely rozhodovat až nájezdy. V nich přisoudil domácím bonusový bod Timura.

„Byl to takový divný zápas, neměl žádný spád. Domácí měli jednu lajnu z áčka, takže špatným soupeřem nebyli. Ještě potřebujeme dohnat nějaký trénink, ale věřím, že to bude dobré,“ řekl závěrem bývalý útočník Opavy.

NOVÝ JIČÍN B – HK KRNOV 3:2 po nájezdech (0:0, 2:2, 0:0)

Branky: 26. Andrýsek (Zedník), 40. Andrýsek (Hájek, Zedník) – 26. Kostovský (Tichý, Polok), 35. Polok (Galvas). Rozhodující nájezd Timura.

Rozhodčí: Jeřábek – Piskoř, Kopečný.

Vyloučení: 4:5, bez využití.

Krnov: Mužík – Kysela, Vysloužil, Galvas, Tichý, Mosler, Ševčík, Hon – Polok, Kubík, Kostovský, Závodník, Kylnar, Havlíček, Hudečka, Michálek, Weiss. Trenér: Pavel Hulva.

Tomáš Chalupa