Letošního turnaje minihokeje Grand Prix Vyškov 2015 se zúčastnilo šestnáct týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska. Krnovský celek byl nalosován do skupiny B a postupně změřil síly s týmy MBK Vyškov, HC Zubr Přerov, HC Slezan Opava, HO Hamikovo (Slovensko), HC Olomouc B, HC Uherské Hradiště, HC Žďár nad Sázavou a HC Oceláři Třinec.

První zápas čekal na Krnováky v pátek už po deváté ráno. Byli ještě po cestě dost unavení a projevilo se to i na ledě, kdy začátek zápasu byl hodně vlažný.

„Po zakřiknutém začátku a gólu na 0:1 jsme se ale dostali do tempa a začali být silnému domácímu celku vyrovnaným soupeřem a ještě v první třetině jsme srovnali krok," povídal trenér Michal Piskoř. Ve 2. třetině šli Krnovští do vedení 2:1, ale v polovině zápasu soupeř srovnal. Bylo jasné, že kdo dá gól, pravděpodobně vyhraje.

„Závěrečná třetina byla hlavně o bojovnosti a čekání na chybu. Naštěstí soupeř jednu udělal a tu jsme trestným střílením zužitkovali. Vstup do turnaje se tedy podařil," usmál se kouč.

HK Krnov Mládež - MBK Vyškov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky Krnova: Vojkůvka, Haničák, Pavlík

Také ve druhém duelu začali krnovští mladíci ospale. Také proto se v první třetině do vedení dostal soupeř z Přerova. Krnov je postupem času přestřílel a také se střelecky prosadil. Povedenou prostřední částí pak překlopil vývoj na svou stranu.

„Pak už jsme hru kontrolovali a svým výkonem nás podržel i brankář, který zlikvidoval tři vyložené šance soupeře," hodnotil Michal Piskoř.

HK Krnov Mládež - HC Zubr Přerov 6:3 (1:2, 4:1, 1:0)
Branky Krnova: Lerbletier 3, Pavlík, Marienka, Nikodém

Souboj dvou dobře známých rivalů začal ze strany Krnova jako každý zápas. Do vedení se dostala Opava, jenže pak začali Krnováci nabírat obrátky a otočili vývoj. Prostřední třetina byla opět vyrovnaná.

„Bylo to trochu jako na houpačce. Vybudovali jsme si náskok, ale pak jsme byli rádi, že o gól vedeme. Kluci pak ale ukázali bojovnost, proměnili šance a opět nás podržel gólman," říkal krnovský trenér.

HK Krnov Mládež - HC Slezan Opava 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)
Branky Krnova: Vojkůvka 4, Lerbletier 2, Strážnický

„Po prvním dnu panovala v našich řadách spokojenost. Ze tří zápasů s těžkými soupeři se podařilo vytěžit maximální počet bodů," pochvaloval si Michal Piskoř.

Druhý den začínali Krnovští opět brzy ráno. „Naštěstí nás čekal soupeř, na kterého jsme si věřili. Ale jak jsme si zvykli, vstup do zápasu byl opět vlažný a brzy jsme prohrávali 0:1," kroutil hlavou kouč. Tentokrát se Krnov rozjížděl do páté minuty, kdy srovnal stav. Pak proměnil další dvě šance a měl zápas ve svých rukou.

HK Krnov Mládež - HO Hamikovo 9:2 (3:1, 5:1, 1:0)
Branky Krnova: Vojkůvka 3, Lerbletier 2, Nikodém, Pavlík, Strážnický, Klein

Také s béčkem Olomouce krnovští mladíci pro změnu prohrávali. Ale Hanáci nebyli těžcí protivníci a Krnov už po první třetině vedl 6:1. „Kluci si s chutí zastříleli, vylepšili si svoji gólovou bilanci, ale taky předváděli krásný kombinační hokej," liboval si Michal Piskoř.

HK Krnov Mládež - HC Olomouc B 18:2 (6:1, 7:0, 5:0)
Branky Krnova: Klein 4, Nikodém 3, Lerbletier 3, Vojkůvka 3, Marienka 2, Pavlík 2, Strážnický

Poslední zápas začali Krnováci špatným bruslením. „Ještě, že kluci nepustili i díky brankáři soupeře do většího gólového trháku," popisoval Piskoř. Ještě v první třetině skóre srovnali. Druhá i třetí třetina přinesla vyrovnaný boj, Krnov byl nakonec šťastnější o gól i díky brankáři, který několika pěknými zákroky tým podržel.

HK Krnov Mládež - HC Uherské Hradiště 3:2 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky Krnova: Pavlík 2, Vojkůvka

„Také druhý den se klukům velice vydařil a bylo jasné, že je poslední den turnaje čeká boj o medaile," zhodnotil Michal Piskoř.

A opět se začalo tak, jak si už všichni z týmu Krnova zvykli z předchozích dvou dnů, vlažně. Jenže s tím rozdílem, že Krnováci hráli o první místo ve skupině a Žďár byl jeden z nejkvalitnějších soupeřů.

„Bohužel jeho nástup jsme nezachytli a prohrávali jsme 1:3 po první třetině," popisoval průběh Michal Piskoř a pokračoval: „Pak se zápas vyrovnal, ale soupeři se dařilo střílet góly, kdežto naše snaha končila nad nebo vedle branky.

Po zápase jsme se museli spokojit s druhým místem ve skupině. To už jsme věděli, že dostáváme do souboje o 3. místo jednoho z největších favoritů turnaje, tým Třince."

HK Krnov Mládež - HC Žďár nad Sázavou 4:8 (1:3, 2:3, 1:2)
Branky Krnov: Lerbletier 3, Pavlík

V utkání o bronz to v úvodu nevypadalo na jednoznačnou partii.

„Začali jsme totiž dobře a soupeře dlouho do ničeho nepustili," podotkl krnovský kouč. Poté ovšem přišly pro krnovské borce horké chvíle. Po třech slepených, smolných gólech dohráli první třetinu zakřiknutě a dostali ještě další dva góly. Do prostřední třetiny vstoupili Krnováci opět bojovně a se soupeřem srovnali krok.

„Do poslední části jsme i přes výsledkový rozdíl vstoupili s nadějí, že to soupeři alespoň znepříjemníme. Soupeř nás začal více faulovat a jeli jsme čtyři trestná střílení," povídal Michal Piskoř a pokračoval:

„Proměnili jsme pouze jedno. A byl to vlastně i odraz celého zápasu, kdy my jsme trefovali tyčky, brankáře a mantinel za brankou, přitom soupeř měl daleko lepší zakončení."

HK Krnov Mládež - HC Oceláři Třinec 1:9 (0:5, 1:1, 0:3)
Branka Krnov: Lerbletier

Čtvrté místo je úspěch

„I přes mohutnou hlasitou podporu rodičů a bojovnému výkonu našich hokejistů jsme se museli spokojit se čtvrtým místem. I když spokojit? Z šestnácti týmů skončit čtvrtí je pro náš hokej velký úspěch a pohled na celkové pořadí říká, že jsme za sebou nechali favorizovanější týmy," chválil konečné umístění i výkon družstva trenér Michal Piskoř.

Nejlepším střelcem krnovského týmu se stal Lukáš Lerbletier se čtrnácti přesnými zásahy.