Hokejová družina trenéra Antonína Plánovského je doslova k nezastavení. Série zápasů bez porážky se po nedělním klíčovém vítězství ve Studénce vyšplhala již na třináct. Z toho posledních devět utkání Krnov vždy vyhrál. Pozice na čele tabulky s jednobodovým náskokem na druhý Uničov tedy není dílem náhody.

„Mančaft momentálně tahá za jeden provaz. Důležité je, že jsou kluci schopni otočit zápas, ve kterém prohrávají, což tým psychicky vzpruží a zjednoduší to cestu k obratu,“ vysvětlil kouč Plánovský.

Železné nervy jeho svěřenců přinesly dva body i v nedělním utkání na ledě Studénky. Bitva přímých soupeřů o prvenství v základní části soutěže měla až příliš jednoznačný úvod. První třetinu hosté prohráli hladce 0:2. „Na začátku to s námi vypadalo opravdu špatně, šance jsme sice měli, ale bohužel jsme nebyli tak aktivní před brankou soupeře jako domácí,“ přiznal Plánovský. „Stačilo, abychom dostali třetí gól a mužstvo by se horko těžko zvedalo,“ dodal.

Naději pro Krnov vykřesal až kontaktním gólem Závodník, který tečoval střelu obránce Řezníčka. „Ta branka nás nastartovala,“ pokračoval kouč hostujícího mužstva. Nevídaný obrat dokonala útočná formace ve složení Jelen, Havlíček a Svoboda, která před závěrem druhé třetiny zvýšila na 3:2. „Ale od nich se to musí čekat, to jsou kluci, kteří by měli podobné zápasy rozhodovat,“ řekl Plánovský.

Studénka se dočkala vyrovnání po kuriózní brance ve 42. minutě, kdy vyhozený puk ze středního pásma proskákal až za záda hostujícího gólmana.

Ustáli power play

Nešťastná branka však Krnov do kolen nesrazila. V závěru Plánovského svěřenci znovu zvýšili na výsledných 4:3 a v dramatické koncovce přestáli i soupeřovu přesilovou hru, při níž ani nepustili domácí mužstvo do svého obranného prostoru. „Chtěl bych celému mužstvu poděkovat. Kluci otočili zápas a bojovali až do konce, sáhli si až na dno svých sil. Udělali jsme tak krůček k našemu cíli, tedy prvnímu místu v tabulce,“ říkal krnovský kouč.

Plánovský neskrývá postupové ambice. Vždyť poté, co se dorostenecké družstvo na začátku sezony trápilo u dna soutěže, zažívá nebývalé herní obrození. Už jen šňůra třinácti zápasů bez porážky budí obdiv. Naposledy podlehl Krnov právě Studénce na začátku listopadu, tedy více než před třemi měsíci! Od té doby jenom válí a úspěšnými krůčky aspiruje na vítěze základní fáze krajského přeboru.

„Kolektiv se pozná právě tehdy, když se nedaří. A my tyto zápasy otáčíme a vyhráváme,“ opět připomněl přednost krnovského celku. Významný přínos Plánovský také vidí ve spolupráci s Opavou a v návratu krnovských odchovanců. „Jádro máme ale zdravé, jak střelci, tak bránící hráči. Navíc se nám rozrostla konkurence v brance,“ uzavřel.

Mladíci ještě nemají prvenství vůbec jisté

Hokejový trenér Antonín Plánovský už mnohem dříve avizoval, že prvenství v základní části krajského přeboru není krnovským dorostencům cizí. Koneckonců jeho svěřenci se momentálně vyhřívají na prvním místě tabulky a jsou na nejlepší cestě k tomu, aby potvrdili senzační formu. Formu, která trvá už tři měsíce. Tak dlouho totiž Krnov nepoznal přemožitele!

Plánovského družině přeje zejména příznivý los. Čtyři kola před koncem soutěže už narazí výhradně na soupeře z periferie krajského přeboru. Český Těšín, Valašské Meziříčí i beznadějně poslední Bohumín totiž bojují o chvost krajské tabulky. Výjimku tvoří pouze druhý Uničov, se kterým se krnovští dorostenci utkají už v neděli. To bude jednoznačně klíčový zápas sezony, který může definitivně rozhodnout o vítězi základní skupiny.

Ani případné vítězství však nemusí být dost. Do pořadí totiž může ještě výrazně promluvit údajné odstoupení Bohumína. Z toho by těžil právě Uničov, který jako jediný z vedoucí trojice s posledním týmem prohrál. Možné anulování předchozích výsledků by tak poškodilo Krnov i Studénku. Takové řešení se pochopitelně nezamlouvá kouči Plánovskému.

„Souhlasíme jedině s tím, aby zápasy, které už byly odehrány, zůstaly tak jak jsou. Ty co nadcházejí musí být kontumovány s výsledkem 5:0, což se zdá férové pro Studénku i pro nás,“ vysvětlil Plánovský. „Ale opravdu nechápu, jaký důvod má Bohumín proto, že čtyři kola před koncem odstupuje. To zavádí k diskuzím,“ dodal.

Krajský přebor.