Krnov vynuloval Zubry

Velice těžký start do turnaje představoval souboj se Zubry z Přerova, kteří ve všech věkových kategoriích vykazují vysokou výkonnost. „Náš tým měl za sebou výbornou sezonu a se zdravým sebevědomím si přijel pro dobrý výsledek," prohlašoval kouč Michal Piskoř.

Své předsevzetí začali Krnovští naplňovat hned v tomto prvním duelu. První minuty zápasu patřily hráčům Krnova, ale z několika šancí se jim nepodařilo gólově prosadit. Do desáté minuty pak byly k vidění šance na obou stranách, také bez brankového vyjádření.

Až v 11. minutě se po souhře prvního útoku prosadil Pavel Černík a vstřelil nesmírně důležitý úvodní gól. Když se pak o dvě minuty později prosadil Tomáš Kret, dostali se Krnováci do herní pohody a začali soupeře výrazně přehrávat. Svou herní převahu potvrdili ještě dvěma brankami, trefil se opět Tomáš Kret a Oliver Hradil.

HK Krnov mládež - HC Zubr Přerov 4:0
Branky Krnova: Pavel Černík, Kret 2, Hradil

Remíza se Slováky

Slovenské HO Hamikovo, to byl soupeř Krnova ve druhém zápase. „Hamikovo si v úvodním zápase poradilo s Olomoucí a bylo jasné, že nás čeká hodně nepříjemný soupeř. Kluci si z toho ale moc nedělali a na protivníka pořádně vlítli," povídal krnovský trenér. Po patnácti vteřinách poprvé zvonila tyč za soupeřovým brankářem. Úvodní dvouminutový tlak a obléhání branky hostů ale skončilo rychlým protiútokem slovenského celku a pukem v krnovské síti.

Také v dalším průběhu zápasu Krnováci Hamikovo mačkali v jeho třetině, jenže šance končily na tyčích a výborně chytajícím brankáři. Soupeř nestíhal a často si pomáhal nedovolenými zákroky. Po jednom z nich bylo nařízeno trestné střílení, ze kterého se nemýlil Pavel Černík. Stejný hráč proměnil po parádním blafáku i další trestné střílení a otočil vývoj zápasu.

Jenomže netrvalo dlouho a trestné střílení bylo nařízeno i proti krnovskému týmu, soupeř srovnal na 2:2. „Do posledních vteřin jsme Hamikovo drtili v jejich obranném pásmu, jenže bez gólového efektu, a tak zápas skončil smírně," poznamenal Michal Piskoř.

HK Krnov mládež - HO Hamikovo (SK) 2:2
Branky Krnova: Pavel Černík 2 (oba z trestného střílení)

Divácká kulisa domácím nepomohla

Před velice pěknou diváckou kulisou se ve třetím utkání střetli Krnovští s domácím Uherským Hradištěm. „Domácím jsme se za pozvání na turnaj pěkně odvděčili," usmíval se kouč. Na první gól se sice čekalo až do desáté minuty, ale pěkná střela Jonáše Platzka odstartovala kanonádu krnovských mladíků. Do konce třetiny se ještě trefil Pavel Černík s Oliverem Hradilem.

Po pauze proměnil krásným bekhendovým blafákem nájezd znovu Jonáš Platzek a debakl domácích dokonal Pavel Černík s Šimonem Nádeníčkem. „Kluci podali vynikající výkon a bylo jasné, že nás čeká poslední bitva o vítězství na turnaji," dodával Piskoř.

HK Krnov mládež - HC Uherské Hradiště 6:0
Branky Krnova: Pavel Černík 2, Platzek 2, Hradil, Nádeníček

Olomoucký „prešovský" beton

Hodně nezvyklým způsobem pro mládežnický hokej se na turnaji prezentoval poslední soupeř Krnova na turnaji, Kohouti z Olomouce. „Předváděli urputný defenzivní hokej, který by se dal klidně nazvat podle fotbalu „prešovským betonem". Pak z toho byl takový nepříliš pohledný zápas," krčil rameny šéf krnovské střídačky.

Duel nabídnul pouze jediný obrázek. Trvalé dobývání olomoucké branky. Soupeř se za celý zápas dostal jenom ke třem střeleckým pokusům na bránu. Přesto mohli Hanáci zvítězit. Těsně před koncem dostali výhodu trestného střílení. „Výborný zákrok našeho gólmana Honzy Černíka znamenal třetí vychytanou nulu a zároveň definitivní pojistku vítězství v turnaji," radoval se trenér.

HK Krnov mládež - HC Olomouc 0:0

„Kluci na turnaji předvedli atraktivní útočný hokej, přitom poctivě bránili a to, co prošlo, zlikvidoval fantasticky chytající Honza Černík," hodnotil s úsměvem krnovské prvenství Michal Piskoř.

Naprosto zaslouženě si tak mohl krnovský kapitán Jonáš Haničák převzít z rukou starosty města Uherské Hradiště pohár pro vítěze turnaje. Ocenění pro nejlepšího střelce a zároveň nejlepšího útočníka turnaje obdržel jeho týmový kolega Pavel Černík.

Sestava HK Krnov mládež Jan Černík Jonáš Haničák, Oldřich Hanke, Pavel Dočkal, Matěj Hartman, Adam Rybář, Ondřej Vítů, Boleslav Dočkal, Pavel Černík, Oliver Hradil, Tomáš Kret, Šimon Nádeníček, Jonáš Platzek, Maxim Michalčík, Adam Cileček. Trenéři: Michal Piskoř, Pavel Nádeníček. Vedoucí mužstva: Petr Haničák.