Druhé letošní očekávané měření sil mezi starými okresními rivaly se odehrálo před dvěma stovkami příznivců na hornobenešovském zimním stadionu. V 18. minutě přišla první gólová radost hostujících hokejistů. Vavrčeka našel před brankou zkušeného a v utkání agilního Hudečku a ten s přehledem poslal kotouč nad ramenem hornobenešovského gólmana do šibenice jeho svatyně.

Vyrovnaný hokej pokračoval i v prostřední části. Domácí se tlačili do útočného pásma a prahli po vyrovnávací brance. Krnovští hráli pozorně a čekali na další příležitost. Ta přišla ve 27. minutě. Opět u ní byl krnovský Hudečka, který dostal přihrávku od Hlaváčka a samostatný nájezd na Vlašánka v domácí brance zakončil vydařeným blafákem a druhým gólem v síti Horního Benešova.

Závěrečné drama

Domácí měli v dalším průběhu příležitosti, ale nevěděli si s nimi rady. Ve 29. minutě se dobře hrající hostující kolektiv radoval potřetí. U gólové akce nebyl nikdo jiný, než muž utkání Hudečka, jenž našel najetého spoluhráče v útoku Tichého a ten se při sólovém nájezdu na brankáře Horního Benešova nemýlil. Tříbrankový náskok Krnova vydržel i přes další možnosti na obou stranách až do druhé přestávky.

V závěrečné třetině se domácí snažili alespoň korigovat. Zvýšit vedení mohl také Krnov. V polovině poslední části zápas gradoval. V 52. minutě se prosadil po samostatném nájezdu domácí Wolf a vykřesal jiskru naděje pro svůj tým. Hosté se dostali pod tlak a v 55. minutě se Horní Benešov vrátil do utkání. Bensch při další přesilové hře po samostatném nájezdu poslal kotouč vedle branky, ten se ale od mantinelu vrátil zpět před krnovskou branku a tentýž hráč jej poslal do sítě Krnova.

Hokejové drama rostlo a v 56. minutě bylo dokonce vyrovnáno a začínalo se znovu. Pělucha dostal přihrávku od Vrábela a zblízka poslal puk nad rameny krnovského strážce svatyně do jeho sítě. Závěr byl hodně rušný. Rozhodnutí přinesla poslední minuta. Po útočné akci Krnova dostal kotouč na modrou čáru Marienka a střelou od modré čáry do skrumáže před domácí brankou nekompromisně zavěsil. Závěrečná snaha domácích o vyrovnání vyšla naprázdno a Krnov si po delší době odvezl z ledu Horního Benešova vítězství.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 3:4 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky: Wolf, Bensch, Pělucha – Hudečka 2, Tichý, Marienka.
HK Krnov: Šlupina (Pluskal) – Thomas, Marienka – Němec, Vavrečka – Ševčík, Tomáš Michálek – Holeš, Pavel Michálek, Kubík – Hlaváček, Tichý, Hudečka – Kostovský, Petr Dvořák, Tošenovjan – Berger, Skopal.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jiří Plevák.
TJ Horní Benešov: Vlašánek (29. Pospíšil) – Hejhal, Berka, Pělucha, Vrábel, Huska – Mičola, Bensch, Paličák, Schreier, Zigmund – Fraš, Libiger, Kašpar, Wolf, Přibyla.
Trenér: Marek Harazím.
Krajský přebor.