Na čtyři stovky příznivců obou táborů zaplnily hornobenešovský zimní stadion v očekávání tradičního souboje okresních rivalů. Domácí hokejisté nastoupili do utkání po čtrnáctidenní pauze řádně nabuzeni a s touhou po vítězství. Krnovští hokejisté se naopak chtěli rehabilitovat svými fanoušky za nevydařený minulý domácí zápas s Karvinou.

Diváci mohli sledovat od úvodního buly oboustranně útočný a bojovný hokej. Pozornost hostujícího Šlupiny v bráně vyzkoušeli v úvodní desetiminutovce domácí Kovalovský a po něm Zigmund. Na druhé straně nebezpečně pálil Holeš. Oba gólmani od začátku ukázali, že budou velkými oporami svých týmů.

Hornobenešovští hokejisté se tlačili do třetiny Krnovských a snažili se o častou střelbu. Hosté zakládali rychlé protiútoky a byli nebezpeční. Domácí byli přece jen důraznější a v 16. minutě se poprvé prosadili. Při přesilové hře domácí zakombinovali a Zigmund po asistencích Palinčáka s Trubkou otevřel skóre utkání. Nažhavený domácí kolektiv pokračoval v nasazení a důraze a o necelou minutu později se radoval po druhé. Před brankou hostů se prosadil po přihrávce Džemly agilní hornobenešovský kapitán Radek Fraš a zvýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek.

Hosté z Krnova se snažili do první přestávky alespoň korigovat, ale proti byl spolehlivý domácí gólman za podpory spoluhráčů. Od začátku prostřední třetiny se krnovští hokejisté snažili o zvrat ve vývoji utkání. Horní Benešov ale pokračoval v dobrém taktickém výkonu a kontroloval si důležitý dvoubrankový náskok. Hosté se i přes velkou snahu nemohli střelecky prosadit. Šance Pavla Michálka a Tošenovjana skončily na brankáři Vlašánkovi.

Ve 28. minutě udeřil opět hornobenešovský tým. Po spolupráci Tomáše Lhotského s Trubkou se před brankou Krnova prosadil Palinčák a s Krnovem to nevypadlo dobře. Hosté ale nerezignovali a pokračovali v aktivním výkonu. Na konci 31. minuty nechala nesoustředěná domácí obrana ujet Horného a hornobenešovský obránce jej zastavil ve vyložené šanci jen za cenu faulu, po kterém následovalo trestné střílení. Horný ale na skvělého Vlašánka v domácí svatyni nevyzrál a Krnov měl nadále tříbrankové manko.

To mohlo narůst po další akci Kovalovského, ale na správném místě byl brankář Šlupina. Hokej nahoru dolů pokračoval i v dalších minutách. Ve 38. minutě obelstil na útočné modré až příliš snadno krnovský Hudečka domácího obránce a také on byl ve vyložené příležitostí zastaven nedovoleně. Krnovští dostali výhodu druhého trestného střílení a zkušený hostující matador Hudečka střelou pod víko neměl s jeho exekucí potíže.

Horní Benešov chtěl odpovědět, ale do druhé přestávky se stav neměnil. S velkým úsilím vstoupily oba týmy do závěrečné třetiny. Domácí chtěli rozhodnout, Krnov naopak stále živil vyhládky na úspěch. Ve 43. minutě ale naděje hostů poklesly. Domácí vůdce Fraš našel krásnou přihrávkou od mantinelu Kovalovského a ten vydařeným blafákem mezi nohy obelstil Šlupinu v krnovském brance.

Krnovský tým sympaticky bojoval dál i za nepříznivého stavu. K vidění byla další příležitostí ke skórování před oběma brankáři. Domácí akcie držel neprůstřelný Vlašánek. Krnovští ve snaze útočit otevírali obranu a Hornímu Benešova se naskýtaly šance. V 55. minutě dostali hosté příležitost přesilové hry a při ní odvolali i brankáře a hráli se šesti bruslaři. O necelou minutu později se jim to vyplatilo, když jedinou slabou chvilku v utkání si vybral jinak vynikající hornobenešovský brankář.

Naděje hostů ožily a na ledě se přiostřilo. Pro nesportovní chování putoval předčasně do šatem hostující Závodník. Hosté v závěru dělali, co mohli. Na začátku 59. minuty se dokonce vrátili do zápasu. Samostatnou akci zakončil třetím gólem Krnova Pavel Michálek a pořádně zdramatizoval hektický závěr utkání. V něm hosté se šesti hráči v poli bez brankáře tlačili a Horní Benešov takticky vzdoroval. Rozhodnutí přinesla 60. minuta. Domácí vyhodili kotouč po mantinelu ze své obranné třetiny. Hostující Tošenovjan chyboval, kotouč mu propadl do hřiště, kde se jej zmocnili domácí, a najetý Kovalovský gólem do opuštěné krnovské brány rozhodl.

V závěrečných vteřinách se kromě vyloučení Tošenovjana do konce utkání za trest ve hře již nic podstatného nestalo a Horní Benešov si odnesl z ledu zasloužené vítězství v poměru 5:3.

„Samozřejmě jsme moc chtěli vyhrát a jsme za to opravdu rádi. Utkání bylo těžké a myslím, že pro diváky i atraktivní. Rozhodující asi bylo to, že jsme si vypracovali dvoubrankový náskok a skoro po celý zápas jej udržovali. Chtěl bych všem naším hráčům za dnešní výkon moc poděkovat a vyzdvihnout musím gólmana Vlašánka, který nás hodně podržel," řekl po utkání spokojený kouč Horního Benešova Marek Harazim.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Branky: 10. Zigmund (Palinčák, Trubka), 18. Fraš (Džemla), 28. Palinčák (Trubka, Tomáš Lhotský), 41. Kovalovský (Fraš), 60. Kovalovský (Fraš) – 38. Hudečka z trestného střílení, 56. Pavlica (Pavel Michálek), 59. Pavel Michálek

Horní Benešov: Vlašánek – Hejhal, Parma, Pělucha, Džemla, Bensch – Palinčák, Schreier, Zigmund, Přibyla, Mičola – Tomáš Lhotský, Čermák, Fraš, Trubka, Kovalovský. Trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák
Krnov: Šlupina – Matušinský, Marienka, Tomáš Michálek, Tvardek, Žídek, Holeš – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Weiss, Kubík – Horný, Hudečka, Tichý – Závodník, Fňukal. Trenér: Michal Piskoř, vedoucí: Milouš Dvořák