Krnov – H. Benešov 2:2

Nedobytnou tvrzí se zápas od zápasu stává Krystal aréna. Body z krnovského ledu nevyloupili ani hokejisté Horního Benešova v okresním derby. Svěřenci kouče Plánovského prohrávali už do 40. vteřiny po gólu Wolfa, sedm minut před závěrečnou sirénou ale vyrovnávala juniorská opora Ondřej Pavlica.

Bitva poražených, i tím bylo sobotní derby v Krystalu. A spravedlivá remíza 2:2 staví oba celky na stejnou výchozí pozici. Souboj tradičních rivalů krajského přeboru sledovaly téměř čtyři stovky diváků. A fanoušci obou mužstev vytvořili na krnovské podmínky vskutku bouřlivou atmosféru.

Očekávané první podzimní měření sil odvěkých rivalů začalo lépe pro hosty. Horní Benešov otevřel skóre zápasu už v první minutě utkání. Ve skrumáži před domácí brankou se po 40 vteřinách prosadil hostující Wolf a dorážkou poslal hosty do vedení.

Byť utkání postrádalo vyšší tempo, oba celky hrály důrazný a útočný hokej. Šance byly v dalším průběhu úvodní třetiny na obou stranách, ale téměř plné tribuny se gólu nedočkaly.

Častá vyloučení

Od začátku druhého dějství Krnovští přidali a dostávali soupeře pod tlak. Těsné vedení držel hornobenešovský tým až do 36. minuty. To krnovský Bolacký našel na červené čáře zkušeného Hudečku, který ujel obráncům soupeře a blafákem na Vlašánka vyrovnal.

Závěr druhé třetiny se nesl v duchu náporu domácího kolektivu, který doslova ostřeloval branku hostů. Ve dvou případech se rozezvučela i branková konstrukce Vlašánkovy svatyně, ale kýženého vedení se domácí nedočkali.

Naopak po přestávce udeřili hosté. Ve 46. minutě naplnil nepsané sportovní pravidlo Palinčák, jenž podruhé prostřelil Šlupinu po příhrávce Schreiera. Krnované přidali a hra se místy přitvrdila. Nepřesní rozhodčí vylučovali na obou stranách, a přilévali tak oheň do vypjatého závěru.

Domácí se nastěhovali do obranného pásma Horního Benešova a soustavný tlak přetavili ve vyrovnávací branku v 53. minutě. A znovu stál u domácího gólu Bolacký, jenž vyslal přihrávku na Pavlicu, jehož krásná trefa dala výsledku definitivu.

Branky: 36. Jiří Hudečka (Bolacký), 53. Pavlica (Bolacký) - 1. Wolf, 46. Palinčák (Schreier). Vyloučení: 12:8, diváků: 370.
Krnov:
Šlupina (Pluskal) – Němec, T. Michálek, D. Dvořák, J. Hudečka, Tichý – Thomas, Haleňák, Hlaváček, Holeš, Satek – Ševčík, Bolacký, Pavlica, D. Michálek, Tošenovjan – Herget, Květoň, Miškov, P. Dvořák. Trenéři: Antonín Plánovský a Jiří Plevák.
Horní Benešov: Vlašánek (Pospíšil) – R. Lhotský, Vrábel, Přibyla, Pělucha, Schreier – Huska, O. Vaněk, Zigmund, Fraš, Mičola – Palinčák, Bensch, Berka, Hejhal, Libiger – Kašpar, Wolf. Trenér: Marek Harazim.