Hokejová hala Krystal nabídne první ostrý duel již v pátek. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského si odbydou domácí premiéru v nastávajícím ročníku juniorské ligy: od osmnácti hodin se utkají s favorizovaným Brnem.

Nová sezona juniorské soutěže startuje s téměř třítýdenním předstihem. Krnovští hokejisté se cítí připraveni i přesto, že byli nuceni trénovat na opavském stadionu.

„Připraveni, myslím si, určitě jsme. Určitě lépe jak loni, ale stále je co zlepšovat,“ prozradil trenér Plánovský. Jeho svěřenci zahájili třífázový trénink na začátku srpna.

Dočasný azyl nalezli v opavské hale, jelikož ledová plocha v krnovském stadionu Krystal nabyla reálných kontur teprve až včera. „Museli jsme jezdit za ledem do Opavy. Stoprocentně připraveni budeme až poté, co budeme mít standardní tréninkové podmínky,“ doplnil.

Během více než pětiměsíční přestávky se částečně změnila podoba týmu, který v květnu získal ocenění pro nejlepší oddíl loňského roku. „Základní kámen tvoří kluci z Krnova nebo odchovanci,“ prozradil kouč.

Naopak Plánovský bude postrádat klíčového střelce Jaromíra Filipa. Bývalý kapitán již přesáhl věkovou hranici juniorské soutěže a přestoupil tak do mužského kádru. „Bude nám chybět dost, byla to vůdčí osobnost jak na ledě, tak mimo něj. Dokazoval to také přístupem ke hře a hlavně byl nejlepším střelcem týmu,“ pokračoval.

Cílem je uhájit ligu

Svěřenci zkušeného kouče Antonína Plánovského mají pro nastávající sezonu jasný cíl: udržet se za každou cenu v juniorské lize. V té loňské totiž dlouho paběrkovali na hraně sestupu do krajského přeboru.

„Kdo se bojí, nesmí do lesa. Myslím, že naše mužstvo je připraveno, stoprocentně soutěž uhájíme,“ věřil krnovský kouč. „Jsem člověk, který uvažuje střízlivě. Samozřejmě se chceme pokusit hrát zlatý střed, případně play-off, což je takové mé přání,“ vysvětlil Plánovský. „Když se do playoff nedostaneme, nic se neděje, ale hlavně musíme soutěž zachovat ,“ dodal.

Na postup do vyšší soutěže v Krnově nemyslí, byť není nereálný. Zejména z finančních důvodu je ale jeho realizace velmi nepravděpodobná. „Můžeme být rádi, že zázemí prozatím stačilo na první ligu, a to s odřenýma ušima. V krnovském hokeji není tolik peněz jako v ostatních týmech z první ligy,“ řekl již dříve Jaromír Filip, jenž výkony svých bývalých spoluhráčů bude sledovat z tribuny.

Nyní na krnovské juniory čeká ostrý a nevyzpytatelný debut: brněnská Technika. „Je to mužstvo, proti němuž jsme ještě nehráli, ale chceme rozhodně zvítězit,“ uzavřel Antonín Plánovský.