Krnováci znovu nenastoupili v nejsilnějším složení, v defenzivních řadách chyběli Hon s Lichým, útočné řady byly bez Hudečka, Pavlici, Otipky a dalších.

Krnov začal dobře. V první třetině branka sice nepadla, ale šance k vidění byly. „Začali jsme dobře. Vytvořili jsme si i dost šancí. Také soupeř se tlačil před branku. Bruslilo se nahoru, dolů," povídal trenér Krnova Michal Piskoř.

Po první přestávce už začaly padat branky. Krnovští se po trefách Marienky a Kostovského dostali do vedení 2:0. „Hrálo se ale hodně otevřeně, takže bylo jasné, že dva góly na výhru stačit nebudou," uvedl Piskoř a měl pravdu. Ještě ve druhé dvacetiminutovce se Kopřivničtí dostali na dostřel, 2:1.

V poslední třetině zaznamenaly oba týmy po jedné brance, za Krnov se trefil Vaněk, a domácí tak vstupovali do závěrečné fáze střetnutí s vedením 3:2. „Bohužel potom jsme udělali dvě velké a hlavně zbytečné chyby a protivník toho využil," krčil rameny šéf krnovské střídačky. Rozhodující trefu si hosté schovali až na poslední minutu, ve které rozhodli nejen utkání, ale i celou čtvrtfinálovou sérii. Kopřivnice tak vyhrála 4:3 a postupuje do semifinále.

„Hráli jsme s klukama, kteří byli k dispozici, třeba třetí útok byl celý složený z hráčů, kteří toho v sezoně moc nestihli, v dalším útoku pak byli hráči, co v sezoně nenastoupili vůbec. Škoda, že jsme ztratili vedení 2:0. Pak jsme ještě pět minut před koncem vedli 3:2, ale dvěmi zbytečnými chybami jsme o vítězství přišli," hodnotil Michal Piskoř a pokračoval: „Ale o výsledek ani tak nešlo, chtěli jsme si jen prodloužit sezonu a důstojně se rozloučit s našimi fanoušky. To se myslím povedlo, byl to dobrý zápas," dodával.

Trenér Kopřivnice Václav Slabý byl pochopitelně spokojen. „Z důvodu pracovních povinností, kterých byla hromada, jsme na utkání odjeli s úzkým kádrem. Do Krnova jsme totiž přijeli pouze s dvanácti hráči do pole. Začátek utkání byl svižný, jezdilo se nahoru, dolů. Prohrávali jsme sice 0:2, ale podle mého jsme byli v zápase lepším týmem i ve dvanácti lidech. Měli jsme více vyložených šancí. Pak jsme dostali dva náhodné góly, ale pořád jsme tlačili na pilu a v závěru zápasu se nám to podařilo otočit. Měli jsme tam několik tyček a tlak byl opravdu velký," popisoval, jak viděl zápas ze svého pohledu kopřivnický kouč, a dodal: „Jsme rádi, že se nám sérii podařilo ukončit už v Krnově. Nyní se budeme v klidu připravovat na semifinále."

HK Krnov - HC Kopřivnice 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Branky Krnova: Marienka, Kostovský, Vaněk

HK Krnov: Mužík Žídek, Marienka, Tomáš Michálek, Holeš, Vysloužil, Holiš Kostovský, Weiss, Tošenovjan Vaněk, Pavel Michálek, Kubík Havlíček, Dvořák, Světntý. Trenér: Michal Piskoř