Svěřenci trenéra Antonína Planovského si účast v první juniorské lize i pro příští rok zajistili v předešlém utkání v domácí hale Krystal, kde při exhibičním průběhu rozdrtili Kopřivnici vysoko 16:6. Závěrečné utkání tak nemá prakticky žádnou váhu, jelikož Krnov nemůže o setrvání v soutěži přijít.

„To si nemyslím, protože většina hráčů pokračuje v juniorech i v další sezoně, tak se bude bojovat o místa v lajnách,“ řekl útočník Ondřej Miškov. „My jsme tým, který chce pokaždé vyhrávat,“ dodal. Stále je ve hře také první místo v záchranné skupině.

Jak prozradil již dříve v rozhovoru kapitán Jaromír Filip, s týmem na led soupeře odcestují i dorostenci, kteří tak budou sbírat cenné zkušenosti. S tím souhlasí i jeho spoluhráč Miškov. „Do Žďáru pojedeme s oslabeným týmem, ale to neznamená, že naše ambice jsou malé. Jedeme se zde utkat o první místo v play-out,“ řekl krnovský forvard. Zároveň poukázal na fakt, že právě dnešní duel bude pro jeho kapitána Filipa tím posledním v dresu juniorů.

„Chtěli bychom zvítězit a tím se rozloučit jak se sezonou, tak s kapitánem týmu Jardou Filipem, který letos hrál bohužel poslední sezonu v juniorech,“ uvedl dále Miškov.

A s čím Krnov vyrukuje na nebezpečného soupeře? „Trenér Planovský se o taktice ještě nezmínil, vždy nám ji říká až před zápasem, ale na venkovních kluzištích většinou hrajeme od zadu ze zajištěné obrany a s rychlými protiútoky, což se nám vyplácí a sklízíme za to kýžené úspěchy,“ dodal závěrem Ondřej Miškov. „Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek a darovat zkušenosti právě dorostencům,“ uvedl naopak Filip.