Hornobenešovští jedou do Kopřivnice

Mužstvo Horního Benešova figuruje v polovině soutěže na výborném třetím místě, když jen jediný bod ztrácí na druhou Kopřivnici. A právě do Kopřivnice jedou Hornobenešovští tuto sobotu. Půjde tedy o souboj o druhou příčku.

Hornímu Benešovu se v letošním ročníku krajské ligy daří. Oproti minulým letům zlepšili obranu a to se odrazilo i na počtu inkasovaných branek, v tomhle ohledu jsou také třetí v soutěži. V Kopřivnici se čeká tuhý boj, vždyť místní celek patří vedle suverénní Orlové k favoritům kraje.

Krnov chce body z Nového Jičína

Na rozdíl od svého okresního rivala se podle představ určitě nevede krnovským hokejistům. Po slabším začátku se mužstvo sice vyhrabalo z krize a dostalo se už na šestou příčku tabulky, ale i tak se sem tam nevyvaruje herních výpadků.

V posledním utkání minulou sobotu Krnovští podlehli Bohumínu a tento duel naznačil, kde Krnov tlačí bota. V Prvé řadě je to špatná produktivita útočníků. Za šedesát minut hry si Krnováci vytvoří bezpočet brankových příležitostí, jejichž úspěšnost v zakončení je však žalostná. Jako příklad může posloužit i domácí utkání se Studénkou. To sice Krnov vyhrál 2:0, ale na branku soupeře vyslal neuvěřitelných dvaaosmdesát střel.

Druhým problémem je malý počet obránců. Často se stane, že některý z beků vypadne pro nemoc, zranění nebo kvůli pracovním povinnostem, a trenér Michal Piskoř musí defenzivní řady lepit útočníky.

V neděli jedou Krnováci do Nového Jičína, kde se střetnou s místním béčkem. Domácím patří osmá pozice v pořadí soutěže, ale na Krnov ztrácejí pouhé dva body. Střed tabulky je totiž nesmírně vyrovnaný a každý bod, navíc z venku bude důležitý.

Krajská liga mužů
HC Kopřivnice - TH Horní Benešov (sobota 17.00)
HC Nový Jičín B - HK Krnov (neděle 18.30)