Hned po třech dnech byla krnovská Krystal aréna svědkem druhého mistrovského utkání krnovských hokejistů v novém ročníku. Jako soupeř přijela na krnovský led velice kvalitní Karviná a nechtěla odjet s prázdnou. Domácí ale přistoupili k utkání velice zodpovědně a bojovně naladěni.

Hned od zahájení utkání byli Krnovští aktivní a tlačili se do útočné třetiny, kde dostávali Karvinou pod tlak. Výsledkem byl úvodní gól, který vstřelil ze skrumáže domácí Závodník. Hosté odpovídali nebezpečnými protiútoky, ale domácí gólman Kolbert byl po celé utkání oporou svého týmu. Dobrý výkon Krnova v první třetině podtrhl druhou brankou v síti Karviné Holeš.

Také do druhé třetiny nastoupili domácí hokejisté velmi dobře. Karviná se sice snažila utkání zvrátit, ale domácí hráči je nepouštěli do výraznějších příležitostí a naopak byli sami hodně nebezpeční. Hosté se o tom přesvědčili v úvodu druhé části, kdy inkasovali třetí branku z hole Pavla Michálka.

Rozjetý krnovský tým nepolevoval a pokračoval v nátlakovém hokeji. Aktivní Pavel Michálek vstřelil v polovině prostřední části již čtvrtou branku svého týmu a s Karvinou to vypadalo zle.

Dramatický závěr

V sedmatřicáté minutě ale dostali hosté výhodu přesilové hry, ze které se dočkali snížení. O pár minut později zahřívali trestnou lavici dokonce dva krnovští hráči a dvojnásobné přesilové hry využila Karviná do přestávky ke vstřelení druhé branky.

Do závěrečné části utkání šli domácí s cílem zajistit obranu a udržet vedení. Nucena hrát byla Karviná a Krnov čekal na breaky. Hrál se oboustranně svižný hokej. Hosté bojovali, ale naráželi na velmi dobře organizovanou hru domácích. Čas ubíhal a Krnov se blížil k prvnímu vítězství.

Hosté v závěru zatlačili Krnovské do třetiny, ale obrana domácích, podporovaná svým brankářem, odolala bez újmy. Po skončení utkání se tak mohl krnovský tým radovat z prvního vítězství a v sobotu od 17.00 hodin přivítá na svém ledě okresního rivala z Horního Benešova.

HK Krnov – SK Karviná 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: Pavel Michálek 2, Závodník, Holeš.
Sestava Krnova: Kolbert – Ševčík, Haleňák – Tomáš Michálek, Olbrecht – Marienka, Vavrečka – Filip, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Tichý, Závodník – Kostovský, Kubík, Miškov.
Trenér: Pavel Hulva.
Vedoucí týmu: Milouš Dvořák.