Krnovští skončili v uplynulém ročníku, který se hrál bez závěrečného play-off, na třetím místě, což bylo bráno určitě jako úspěch. Aby byla nová sezona přinejmenším stejně úspěšná, trénují krnovští hokejisté už od začátku srpna na ledě.

U týmu zůstal zkušený trenér Jaroslav Plánovský, který vtiskl mužstvu novou tvář a ve své úspěšné práci bude pokračovat i nadále. „Zatím chodíme na led v Opavě. Máme za sebou tři tréninky a musím říct, že to vypadá velice dobře. Měli jsme tam okolo dvaceti lidí, což je optimální," uvedl krnovský kouč.

Loňský kádr se Krnovákům podařilo udržet, navíc by měly do Krnova dorazit posily z opavského Slezanu. „Jsme domluvení s trenérem opavských mužů Pavlem Hulvou, že nám půjčí nějaké mladé hráče. Budou to kluci, kteří ještě loni hráli juniorku, ale nevešli se do mužského kádru," upřesnil Jaroslav Plánovský a pokračoval: „Od nich si slibujeme takovou tu dravost."

Dvě jména už hokejový lodivod Krnova zveřejnil: „Určitě přijdou mladíci Hlaváček a Volf, pak ještě počítáme se dvěma, třemi hokejisty, ale to se ještě uvidí."

V loňské sezoně krnovské mužstvo tlačila bota hlavně v obraně. Na některá utkání jezdili pouze se čtyřmi beky, což je málo. „Samozřejmě teď chodí na tréninky všichni. Ale přijde sezona a musíme respektovat, že kluci chodí do práce. To byl třeba loni případ Žídka, který byl dva měsíce pracovně v zahraničí, nebo Faksy.

Dlouhodobá soutěž se se čtyřmi beky hrát nedá, navíc je letos i play-off," povídal Jaroslav Plánovský a dodával: „Právě proto jsme rádi, že Hlaváček s Volfem jsou právě obránci."

Jaroslav PlánovskýZdroj: Michal Pokorný

Letošní ročník Krajské ligy bude mít po pauze konečně to pravé vyvrcholení, tedy vyřazovací boje. Z devíti účastníků se do play-off dostane klasická osmička. „Určitě je to daleko lepší než hrát jenom základní část, play-off to je jiná soutěž.

Hlavně je to obrovská motivace pro všechny hráče," je si jistý správností znovuzařazení play-off do ligy Jaroslav Plánovský, který hned dodal: „Hlavně je to loterie. Klidně tým, který skončil po základní části sedmý, může vyřadit druhého."

Krnovský kouč zatím nějaký konkrétní cíl sezony nestanovil, ale po loňském třetím místě chce hrát opět na špici. „Minimálně bychom chtěli dosáhnout na stejné umístění jako loni. Samozřejmě letos je play-off, takže bude třeba přejít přes první kolo a pak se uvidí.

V každém případě chceme hrát co nejlepší hokej, aby na nás zase chodili lidi a hokejem se bavili," uzavřel trenér HK Krnov Jaroslav Plánovský.

Krnovští hokejisté sehrají před sezonou i několik přípravných utkání. Prvním soupeřem bude silná Orlová, na jejím ledě se Krnováci představí 3. září. Následovat bude zápas ve Studénce 10. září a posledním bude duel s nováčkem soutěže z Českého Těšína. Tuto generálku odehrají Krnovští už doma 17. září.

O všech utkáních budeme průběžně informovat.

Krajská hokejová liga bude mít dva nováčky, vrací se play-off, prodloužení se bude hrát nově ve třech

Krajská hokejová liga se chystá na další sezonu. Losovací aktiv klubů proběhl na Krajském hokejovém svazu v Ostravě. Pozitivní zprávou je rozšíření soutěže o dva nové týmy. Uplynulou sezonu vynechalo mužstvo Bohumína a teď se po roční pauze opět vrací. Úplným nováčkem je nově vzniklý celek Wolves z Českého Těšína.

Krajská liga zaznamenala také jednu ztrátu. Soutěž opustili uničovští Orli, kteří se rozhodli zařadit se do Jihomoravské ligy. Podobný úmysl měl původně i tým Šternberka, ale ten nakonec k radosti ostatních mužstev zůstává. Těmito změnami došlo ke srovnání účastníků soutěže s II. ligou.

Tu před nadcházející sezonou opustily družstva Břeclavi a Karviné, které nesehnaly na třetí nejvyšší soutěž finanční prostředky. Karviná se bohužel kvůli chybějícím financím nepřihlásila ani do Krajské ligy.

Krajská liga tak bude mít devět účastníků, tedy lichý počet. Proto se bude hrát tříkolově, což znamená pro každý tým čtyřiadvacet utkání. Sezona opět bude mít své vyvrcholení v podobě vyřazovacích bojů play-off, což v minulých letech chybělo. Do nich postoupí tradičně osm mužstev.

Série play-off se budou hrát na dvě vítězná utkání. Sezona odstartuje prvním kolem 24. září, finalisté budou známi nejpozději 19. března. Vítěz play-off bude oprávněn bojovat v kvalifikaci o vyšší soutěž, II. ligu.

Další změna oproti minulé sezoně se bude týkat prodloužení, které bude následovat po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Po vzoru zámořských soutěží se bude hrát ve třech hráčích na obou stranách.

Účastníci Krajské hokejové ligy 2016/2017
HC Bospor Bohumín
HC Wolves Český Těšín
HC Rožnov pod Radhoštěm
HC Studénka
HC Orlová
HK Krnov
HK Nový Jičín
TJ Horní Benešov
HC TJ Šternberk