Tým z čela tabulky krajské ligy přivítali hokejisté Horního Benešova v sobotním podvečeru před svými fanoušky. Šumperk si činí v soutěži krajské ligy ambice na celkové vítězství a na jeho výkonu je to znát. Domácí celek letos na vlastním ledě podlehl jen v prodloužení a nechtěl odejít s prázdnou ani v sobotním utkání.

Horní Benešov byl od zahájení první třetiny aktivnějším týmem. Domácí lépe bruslili a předčili svého soupeře také v kombinaci. Více příležitostí ke skórování tak bylo vidět především před brankou Šumperku, který vzdoroval mnohdy i se štěstím. Ze spousty šancí vytěžili domácí ke skórování jen dvě zásluhou Trčky po přihrávce Kovalovského a Hejhala, jemuž asistoval Pělucha.

Hosté vytěžili z minima maximum a dvěma lacinými góly drželi po první části nerozhodný výsledek.

Také v prostřední třetině byl lepším mužstvem Horní Benešov. Hosté především zodpovědně bránili, ale pomáhala jim k tomu velká nemohoucnost domácích hráčů při zakončení. Svůj den neměl ani strážce hornobenešovské svatyně, a když se k tomu přidal i katastrofální výkon rozhodčího, tak byl po dvou odehraných třetinách stav příznivější pro hosty.

V poslední části chtěl domácí kolektiv utkání otočit, ale dále je brzdil hlavní arbitr utkání. Hornobenešovští to nezvládali a zejména pak Radim Lhotský, který byl vyloučen do konce utkání. Hosté toho využili ke vstřelení dalších tří branek v řadě a rozhodli o svém hladkém vítězství, které bylo pro domácí vzhledem k vývoji zápasu až příliš kruté.

„O výsledku utkání dnes rozhodly výkony brankářů a také nemohoucnost při proměňování naších šancí. Značnou roli sehrál i katastrofální výkon hlavního rozhodčího Libigera, se kterým jsme se neuměli srovnat, zvláště Radim Lhotský vyloučený za nesportovní chování do konce utkání," řekl k utkání krátce šéf hornobenešovského týmu Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov – HK MD Šumperk 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
Branky Horního Benešova: Trčka (Kovalovský), Hejhal (Pělucha)
Sestava Horního Benešova: Vlašánek (42. Tengler) – Trubka, Pělucha, Zigmund, Hejhal Bensch – Přibyla, Schreier, Mičola, Trčka, Kovalovský – Lhotský Alexandr, Lhotský Radim. Berka, Fraš, Vaněk. Trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák