Bez tří hráčů základní sestavy nastoupili v poslední době rozjetí hosté minulou sobotu k důležitému utkání právě na ledě Studénky. Horní Benešov začal utkání výborně a už na začátku 4. minuty se ve vlastním oslabení ujal vedení zásluhou T. Lhotského po asistenci Zigmunda.

Domácí inkasovaný gól nezaskočil a naopak je vyburcoval k nátlakové hře. Studénka byla ve zbytku úvodní části jednoznačně lepším týmem a vyjádřila to i střelecky. Branky v 9., 11. a 17. minutě dokonale otočily výsledek na stranu domácího týmu.

Druhá třetina již přinášela vyrovnanější průběh. Domácí sice zvýšili své vedení na rozdíl tří branek, ale hosté ještě našli odpověď. Hornobenešovští se postupně zvedli a začali se dostávat do šancí. Vypořádali se s nimi ale jen v jednom případě. Na konci 31. minuty snížil R. Lhotský po přihrávce Zigmunda a vlil malou naději do řad hornobenešovského týmu. Tu hostům sebral domácí celek, který v závěru prostřední části přidal pátou branku a vrátil se k tříbrankovému vedení.

Závěrečná část patřila jednoznačně hostům. Horní Benešov si vytvořil velký tlak a spoustu vyložených brankových příležitostí. Když ale neproměnil ani ty nejjasnější, tak na začátku poslední minuty utkání inkasoval šestou branku a odešel z ledu s krutou porážkou 2:6.

„Domácí lépe bruslili a zaslouženě vyhráli. Hostům chyběla obvyklá bojovnost. Trenér Marek Harazim musí najít způsob, jak dostat do družstva opět dobrou náladu," řekl po utkání šéf hornobenešovských hokejistů Jaroslav Strmiska.

HC Studénka - TJ Horní Benešov 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky Horního Benešova: Lhotský Tomáš (Zigmund), Lhotský Radim (Zigmund)
Horní Benešov: Vlašánek (Maruszák) - Lhotský Radim, Schreier, Berka, Fraš, Lhotský Tomáš - Trubka, Pělucha, Zigmund, Trčka, Bensch - Přibyla, Podzimný, Adamec, Palinčák, Kovalovský Jadrníček. Trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák