Domácímu týmu ve druhém zápase za sebou scházel na lavičce trenér Marek Harazim, a tak hornobenešovské družstvo opět vedl z pozice hlavního kouče Jaroslav Strmiska.

Utkání se Hornímu Benešovu zdaleka nevydařilo tak jako předešlé pondělní v Krnově. Domácí hokejisté nastoupili do zápasu se čtyřmi útoky, z nichž čtvrtý byl složen z juniorů. Tato skutečnost společně s laxním přístupem některých zkušených hráčů viditelně poznamenala vývoj úvodní třetiny.

Hostující hráči byli na ledě živější a mnohem aktivnější. Domácí podávali matný výkon, který diváky nijak nenadchl. Hosté hráli s velkou chutí a domácí tým v první části jednoznačně přestříleli. Remíza 1:1 po první třetině tak byla pro Hornobenešovské lichotivá.

Od zahájení druhé třetiny se domácí hokejisté vrátili k osvědčené hře na tři útoky. Horní Benešov se dostal do tempa a převzal na ledě iniciativu. Před brankou Bohumína přicházely brankové příležitosti a dvě z nich dokázal domácí tým proměnit. Mladý tým Bohumína dále bojoval a byl domácím rovnocenným protivníkem.

Před závěrečnou třetinou nebylo utkání rozhodnuto. Ve třetí třetině se hrál od začátku vyrovnaný hokej. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé. O výsledek se hrálo do poslední minuty. Hornobenešovští hokejisté se prosazovali střelecky a dostali se až do vedení 5:1. Hosté bojovali až do konce a v závěru korigovali při dvojnásobné přesilovce na konečných 5:2.

Nepříliš výrazný hlavní rozhodčí udělil domácím šest dvouminutových trestů, hostům pouze jeden a vydařený zápas to pro něj, stejně jako pro domácí tým, asi nebyl.

„Ve srovnání s Krnovem to pro nás dnes příliš vydařený zápas asi nebyl. V první části nás soupeř přehrál a přestřílel. Od druhé části jsme přidali a zápas zvrátili na svou stranu. Soupeř ale bojoval a byl rovnocenným protivníkem," zhodnotil krátce sobotní utkání kouč Horního Benešova Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov – HC Bohumín 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky Horního Benešova: Tomáš Lhotský (Fraš), Zigmund, Palinčák (Tomáš Lhotský), Mičola (Kovalovský), Kovalovský (Schreier)
Sestava Horního Benešova: Vlašánek – Alexadr Lhotský, Radim Lhotský, Palinčák, Fraš, Tomáš Lhotský – Trubka, Pělucha, Mičola, Trčka, Kovalovský – Přibyla, Schreier, Zigmund, Hejhal, Bensch – Podzimný, Vaněk, Adamec, Jadrníček. Trenér: Jaroslav Strmiska, vedoucí: Antonín Pražák