Poslední krok k překvapivému postupu do semifinále letošní hokejové krajské ligy udělali hokejisté Horního Benešova minulou sobotu na ledě Rožnova pod Radhoštěm, kde prokázali vzestup výkonnosti z poslední doby a po zaslouženém vítězství v poměru 4:2 dosáhli druhé, rozhodující výhry v celé třízápasové sérií hrané na dvě vítězná utkání.

Hokejisté Horního Benešova se dali v závěru soutěže dohromady a výkonnostně šli nahoru. Jasně to prokázali ve čtvrtfinálové sérii play-off s nepříjemným a kvalitním Rožnovem pod Radhoštěm. Horní Benešov po úvodní těsné porážce na ledě soupeře ve čtvrtečním domácím zápase sérií jednoznačně vyrovnal a k rozhodujícímu utkání musel minulou sobotu na led Valachů.

Diváci na rožnovském zimním stadiónu mohli sledovat od úvodního buly oboustranně výborné, útočné utkání. Hosté do něj vstoupili se snahou o kombinační hokej s rychlým přechodem do útoku. Domácí hokejisté vysunuli jednoho útočníka na útočnou modrou čáru a snažili se hrát na rychlé protiútoky. Hornobenešovští ale velmi pozorně a zodpovědně bránili. Domácímu týmu tak tato taktika nepřinášela úspěch.

Hostující hráči si kombinačním projevem vytvořili mírnou herní převahu a byli i střelecky aktivnější. Před brankou Valachů zahrozil v 7. minutě Herman, ale stav se ještě neměnil. Na konci 9. minuty zasadili hosté domácím první úder. Bensch našel dobře postaveného Hejhala a Horní Benešov šel do jednobrankového vedení. Domácí hráči a příznivci se ještě ani nevzpamatovali a nabuzení hráči Horního Benešova je rozesmutněli po druhé. Další vydařenou akci zakončil Zigmund po spolupráci s Koschatzkým a naděje hostů dostali ještě větší podobu.

Domácí hokejisté se v dalším průběhu první části nevzdávali. Inkasované branky je nepoložily a bojovali o zvrácení nepříznivého stavu. Pět vteřin před koncem dvanácté minuty se prosadili a snížili na 1:2 z jejich pohledu.

Na ledě pokračoval výborný hokej se šancemi na obou stranách kluziště. Diváci se rozhodně nenudili a několikrát museli ocenit i kvality obou brankářů, kteří předváděli skvělé zákroky a do první přestávky změnu skóre nepřipustili. Obraz hry se neměnil ani v prostřední části. Hokejisté Rožnova se snažili vyrovnat a stále vysouvali jednoho ze svých útočníku na soupeřovu modrou čáru. Horní Benešov ale domácí hru přečetl a dokázal jí eliminovat. Herně velmi dobrý výkon Hornobenešovských činil domácím potíže a jen těžko se prosazovali.

Ve 25. minutě se hosté znovu dostali do důležitého dvoubrankového vedení. Autorem gólu byl střelecky aktivní Hejhal po nahrávce Čermáka. Dramatický hokej pokračoval i v dalším průběhu druhé třetiny. Hostující brankář musel řešit několik složitých situací. Na druhé straně pálili Fraš a Tomáš Lhotský. Dvoubrankové vedení drželi hosté až do závěrečné minuty prostřední části. Rožnov se podruhé prosadil střelecky a vrátil se do utkání.

Poslední třetině od začátku nescházelo vůbec nic. Domácí museli hrát a tlačili se do třetiny Horního Benešova. Hosté hráli zkušeně a čekali na příležitost. Ta přišla ve 45. minutě, hostující Podzimný proměnil samostatnou akci a Horní Benešov vykročil za vítězstvím a postupem do další fáze play-off. Rožnovem inkasovaná branka zacloumala, ale jeho hráči to ještě zkoušeli. Hosty ale podržel spolehlivý Vlašánek v bráně.

Horní Benešov pokračoval v taktickém, zkušeném výkonu a kontroloval v závěrečných minutách vývoj zápasu. Rožnov již sílu na zvrácení nepříznivého stavu nenašel a po skončení musel spolknout porážku v poměru 2:4. Hokejisté Horního Benešova dosáhli, i přes nevýhodu domácího prostředí, postupu do semifinále, ve kterém nastoupí již v úterý proti vítězi utkání Studénky s Kopřivnicí.

„Splnili jsme cíl, kterým bylo umístění do čtvrtého místa v letošním ročníku. Vzhledem k problémům s hráčským kádrem a počtem hráčů, které jsme měli, je vše ostatní, čeho dosáhneme, něco navíc. Věřím ale, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ řekl po utkání spokojený vedoucí hornobenešovského hokeje Jaroslav Strmiska.

HC Rožnov p/R - TJ Horní Benešov 2:4 (1:2, 1:1, 0:1 )

Branky Horního Benešova: 10. a 25. Hejhal (Bensch, Čermák), 11. Zigmund (Koschatzký), 45. Podzimný

Horní Benešov: Vlašánek (Pospíšil) Přibyla, Pělucha, Palinčák, Fraš, Lhotský Tomáš Trubka, Schreier, Zigmund, Koschatzký, Herman Lhotský Radim, Podzimný, Čermák, Hejhal, Bensch Vaněk, trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák.