Horní Benešov přijel do Karviné s ambicemi rozhodnout o svém postupu do finále a jeho hráči byli od začátku zápasu herně lepší a po dobrých kombinacích si vytvářeli i řadu vyložených brankových příležitostí, které ovšem nedokázali proměnit v branku.

Karviná hrála tvrdě

Domácí zvolili nečistý způsob hry a Hornobenešovští se s ním nedokázali vyrovnat. Hosté často fauly karvinských hráčů opláceli a rozhodčí viděli převážně jen jejich nedovolené zákroky a často je trestali. Trestné lavice se plnily a vprůběhu zápasu byl poměr vyloučených 13:15. Přesto byli hosté lepším mužstvem a v první části to potvrdili úvodní brankou Radima Lhotského po přihrávce Wolfa a druhý gól vsítil Fraš, jemuž asistoval Palinčák.

Hosté utrpěli ztráty

Také prostřední třetina patřila herně hostujícímu kolektivu, trestuhodně však zahodili další brankové příležitosti a naděje Karviné na zvrat ve vývoji utkání stále žila. Hornobenešovští navíc přišli v této části hry pro zranění o Tůmu, který si natáhl kolenní vazy a také o Ondrušku, jenž si v utkání pohmoždil žebra.

Před poslední částí ale držel Horní Benešov pohodlný dvoubrankový náskok a velkou šanci na ukončení série.¨V závěrečné třetině dávala Karviná, která cítila konec sezony, do hry vše. Hra se vyrovnala a na ledě se ještě přitvrdilo. Domácí nevyrovnali jen hru, ale dotahovali i skóre. Rozhodnutí měl na hokejce Tošenovjan.

Za stavu 4:3 ve prospěch hostů ujel domácím obráncům, ale jeho samostatný nájezd skončil jen na horní tyči svatyně domácího gólmana. Pravidlo nedáš, dostaneš, se opět prokázalo a Karviná z protiútoku vyrovnala. „Ta neproměněná šance mě velice mrzí. Nechybělo mnoho a mohlo být dle mého názoru rozhodnuto. Takhle budeme o finále ještě tvrdě bojovat,“ řekl k promarněné šanci útočník Tošenovjan.

Rozhodnout muselo až prodloužení

Nerozhodný stav vydržel až do závěrečné sirény, po které následovalo desetiminutové prodloužení. V něm chtěly oba celky rozhodnout, ale více sil měli domácí hokejisté.

Dvě minuty před jeho ukončením vstřelili rozhodující pátou branku do sítě Vlašánka v bráně Horního Benešova a vyrovnali stav série na 1:1.
Rozhodující třetí zápas play-off o postup do finále letošního ročníku hokejové krajské ligy se odehraje ve středu od osmnácti hodin na ledě zimního stadiónu v Horním Benešově.

SK Karviná – TJ Horní Benešov 5:4 v prodloužení (0:2, 1:1, 3:1)

Branky: Radim Lhotský (Wolf), Fraš (Palinčák), Zigmund (Radim Lhotský), Tomáš Lhotský (Mičola)
HK Horní Benešov: Vlašánek – Ondrušek (25.Bršlica), Trubka – Radim Lhotský, Tůma – Přibyla, Vrábel – Tošenovjan, Mičola, Tomáš Lhotský – Zigmund, Hejhal, Bensch - Wolf, Palinčák, Fraš.
Trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.