Ambice zatím potvrzuje celek Horního Benešova. Ten si dal po odchodu a přechodu do druhé hokejové ligy loňských zdatných mužstev, HC Uničov a HC Karviná, jednoznačný cíl vyhrát skupinu a postoupit baráže o druhou národní hokejovou ligu. Hornobenešovští hokejisté jsou s osmi body díky lepšímu poměru branek proti Kopřivnici na prvním místě, ale výsledky až na domácí utkání právě s Kopřivnicí, nejsou až tak výrazné. O minulém víkendu hráli na ledě Vagónky Studénka a celé dvě třetiny bylo utkání výsledkově vyrovnané. Hosté rozhodli o svém dvoubodovém zisku, který je drží díky lepšímu poměru branek na čele tabulky, až v závěrečné třetině dvěma góly.

V sobotu se letos již podruhé střetnou Hornobenešovští se s svým krnovským rivalem a budou chtít na rozdíl od prvního měření sil potvrdit roli favorita. Krnovští hokejisté by radši na minulý zápas zapomněli. Ten jim vůbec nevyšel a prohráli na ledě zimního stadiónu ve Frýdku – Místku vysoko 0:8, když se jim nedařilo vůbec nic. Právě sobotním zápasem s lídrem tabulky z Horního Benešova se budou chtít Krnované před svými příznivci rehabilitovat a napravit si pošramocený dojem.

V dalších dvou zápasech šestého kola krajského přeboru se v sobotu večer utkají hokejisté Kopřivnice s Frýdkem – Místkem a Vagónka Studénka s Rožnovem pod Radhoštěm.