Šest kol má za sebou letošní ročník hokejového krajského přeboru a na čele se usadili hokejisté Horního Benešova. Hornobenešovští hokejisté vstoupili do letošního ročníku s jednoznačným cílem vyhrát základní část a vybojovat si postup do baráže. V loňské sezoně obsadil Horní Benešov druhé místo za vítěznou Karvinou a letos by již chtěl naplnit jednak přání své, ale také příznivců a vyzkoušet barážovou kvalifikaci.

V prvních kolech se Hornobenešovští pomalu rozjížděli, ale poslední utkání již zvládají na výbornou. V tom posledním o minulém víkendu přivítali na svém ledě svěřence nového krnovského kouče Jiřího Fajkuse a od prvních minut nedali hostům příliš šancí na případný úspěch. Horní Benešov výborně kombinoval a dařilo se mu i střelecky. Krnované naopak ve střelbě zaostávali, a když se dostali do šancí, tak je nedokázali proměnit. Hokejisté Horního Benešova si tak otevřeli na svém ledě brankostroj a utkání se stalo jednostranným. Krnovský hokejový tým se k nelibosti tří stovek domácích fanoušků desítky nedočkal. Skóre se zastavilo na 9:1 ve prospěch hornobenešovského hokejového týmu, který tak udržel vedoucí pozici v tabulce. V ní má již deset bodů za čtyři vyhraná utkání a dvě remízy.

V sobotu od 17.00 hodin se hornobenešovští hokejisté opět představí vlastním příznivcům a soupeře budou mít ve valašském Rožnovu pod Radhoštěm. „Naše vítězství bylo zcela zasloužené, závěr jsme hráli spíše na krásu než na góly“, řekl vedoucí hornobenešovského hokejového týmu. Velké starosti mají krnovští hokejisté, kterým se nedaří a klesají v tabulce soutěže dolů.

„Nedaří se nám střelecky a ani herně. Musíme se z toho vyhrabat“, zní z vedení krnovského týmu. Krnovští hráči ale mají před sebou další těžké utkání. V sobotu zajíždějí na led Kopřivnice, kde je nečeká zrovna lehký úkol.

V uplynulém šestém kole prohrála Kopřivnice na vlastním ledě s lepšícím se Frýdkem - Místkem 1:2 a Vagónka Studénka porazila Rožnov pod Radhoštěm těsně 4:3. Tabulku vede Horní Benešov s deseti body a skórem 39:16. Na druhém místě je již Frýdek - Místek, kterýmáosm bodů a poměr branek 22:16. Stejný počet bodů-osm má i třetí Kopřivnice s poměrem gólů 24:19. Vítězstvím se dostali na čtvrté místo hokejisté Vagónky Studénky, kteří doposud vybojovali čtyři body a skóre 17:23. Na páté místo klesli krnovští hokejisté, kteří mají také čtyři body, ale skóre 22:39. Poslední je Rožnov pod Radhoštěm se dvěma body a poměrem branek 14:25.

Ve víkendovém sedmém kole se utkají v sobotním podvečeru HC Kopřivnice s HK Krnov, který přijede bojovat o výsledek. Frýdek - Místek přivítá na ledě svého zimního stadiónu celek HC Vagónky Studénka. V posledním utkání sedmého kola se v sobotu večer utká lídr soutěže Horní Benešov na svém ledě s Rožnovem pod Radhoštěm a nepřipouští si nic jiného než vítězství a udržení vedoucího postavení v tabulce hokejového krajského přeboru.