V čele jsou stále hokejisté Horního Benešova s jedenadvaceti body, nicméně před druhou Kopřivnící mají pouze jednobodový náskok a navíc poslední čtvrtý vzájemný zápas budou Hornobenešovští hrát na ledě Kopřivnice. Pořadí na špici tabulky se po posledních klech značně zdramatizovalo. K vedoucí dvojici Horní Benešov, Kopřivnice se dotáhl i Frýdek – Místek, který ztrácí na první místo tři body a na druhé pouhé dva. Závěr soutěže tak jistě slibuje zajímavý průběh.

V minulém kole měl vedoucí tým soutěže Horní Benešov možnost dostat se v čele skupiny do značného náskoku. Na vlastním ledě přivítal svého největšího soupeře v boji o prvenství a postup do baráže o druhou národní hokejovou ligu, Kopřivnici. Utkání bylo od samotného začátku značně poznamenáno jeho důležitostí. Oba soupeři hráli opatrný hokej a spoléhali na zajištěné obrany, ze kterých vyráželi do protiútoku. V úvodní třetině však spolehliví brankáři na obou stranách neinkasovali a diváci se gólových situací nedočkali.

Změna stran přinesla otevřenou hru a jako první se radovali ze vstřelené branky hosté, které po celé utkání táhla bývalá zkušená vítkovická dvojice Polášek – Smeták. Domácí se postupně z náporu soupeře otřepali a v polovině druhé třetiny dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu. To pak zůstávalo na hokejkách hornobenešovského týmu až do závěru zápasu. V něm se však domácí necelé dvě minuty před koncem dopustili hrubé chyby a po posunuté brance Kopřivnice z trestného střílení vyrovnala.

Domácí svěřenci trenérů Ondruška a Harazima tak smolně ztratili klíčové vítězství, které by je na čele tabulky poslalo do tříbodového náskoku. „Je to velká škoda, měli jsme možnosti v poslední třetině zápas rozhodnout, ale nestalo se tak. V závěru nás chyba stála důležité vítězství“, zaznělo po utkání z kabiny hornobenešovského týmu. V příštím zápase zajíždí Horní Benešov do Studénky, kde převezme roli favorita a měl by ji i potvrdit.

Na vítěznou sérii z konce loňského roku navázali hokejisté HK Krnov, kteří na svém ledě přivítali celek HC Studénka. Diváci na krnovském zimním stadiónu Krystal viděli oboustranně pěkné, útočné utkání se spoustou gólových příležitostí a branek. K jejich radosti padaly převážně do sítě hostů, které domácí tým jednoznačně přehrával a v celém zápase prokazoval dobrou výkonnost. Hladké vítězství Krnovu rozšířilo bodovou sbírku a dodalo chuť do dalších utkání.

„Myslím, že můžeme být my i diváci se zápasem spokojeni. Utkání bylo pohledné a naše vítězství určitě zcela zasloužené,“ zhodnotil krátce utkání vedoucí krnovského mužstva. Krnov má na kontě třináct bodů, přičemž na třetí Frýdek ztrácí již pět bodů. Studénka je se sedmi body pátá před posledním Rožnovem pod Radhoštěm.

Tuto sobotu čeká na krnovský klub těžké utkání právě na ledě rozjetého Frýdku – Místku. Posledním zápasem patnáctého kola bude duel mezi Kopřivnicí a Rožnovem.