Horní Benešov navíc neokusil hořkost porážky a výborně vykročil za stanoveným cílem, kterým je vítězství v základní části soutěže a postup do baráže o druhou národní hokejovou ligu. V minulém kole přivítali Hornobenešovští na svém slušně zaplněném zimním stadiónu ambiciózní Frýdek – Místek. Domácí vstoupili do utkání na rozdíl od minulého s Rožnovem výborně a po první třetině si zajistili tříbrankový náskok. Ten drželi až do poslední části, ve které polevili a bojovní hosté dokázali v polovině závěrečné části stav utkání vyrovnat na 4:4.

V dramatickém závěru ale Horní Benešov dvěma góly strhl vítězství na svou stranu a po remíze Kopřivnice ve Studénce zvýšil náskok na rozdíl tří bodů právě před Kopřivnicí. „Zápas jsme výborně rozehráli, ale polevení v poslední třetině nás stálo nervy“, znělo z lavičky vedení domácího týmu. Horní Benešov má čtrnáct bodů a na druhou Kopřivnicimátři body k dobru.

Formu zatím hledají krnovští hokejisté. Ti si nedokázali v sobotním utkání na vlastním ledě poradit s posledním týmem tabulky, Rožnovem pod Radhoštěm. Krnovští prohrávali po první části jednobrankovým rozdílem. Ve druhé třetině ale zápas otočili na svou stranu a měli šance jej rozhodnout. Neproměnili a v poslední třetině bojovní hosté vyrovnali na konečných 2:2.

Krnovský celek má na kontě pět bodů a je na předposledním pátém místě tabulky s dvoubodovým náskokem před šestým Rožnovem pod Radhoštěm. Třetí místo zatím patří s osmi body Frýdku – Místku a čtvrté Studénce, která nasbírala doposud sedm bodů. V příštím kole hrají oba naši zástupci na ledě soupeřů.

Horní Benešov zajíždí v neděli k důležitému utkání pravdy do Kopřivnice. Krnovský hokejový tým hraje také v neděli na ledě Studénky.