HC Rožnov pod Radhoštěm – HK Krnov 4:8 (2:3, 2:3, 0:2)

Na ledě Rožnova pod Radhoštěm se hrál od zahájení útočný hokej. Oba celky se tlačily do třetin soupeře a diváci viděli zajímavou hru se spoustou střeleckých pokusů. Roli favorita potvrzoval proti bojovnému týmu domácích Valachů zkušenější tým hostů, který se v průběhu úvodní části dostal až do tříbrankového vedení.

Domácí ale ve střelbě nezaháleli a ještě do konce první třetiny stačili tříbrankové manko snížit na rozdíl jediné branky. Bojovní domácí hokejisté dokázali na začátku prostřední části dokonce vyrovnat a souboj o vítězství začalo znovu. Krnovští ale v dalším průběhu nic nepodcenili a svého bojovného soupeře zatlačili do jeho třetiny. Kombinacemi hosté svého soupeře přehrávali a výsledkem byly tři branky v řadě v síti rožnovského gólmana do konce druhé části hry.

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí hráči s tuhou zápas ještě zdramatizovat. Krnovský hokejový tým ale kontroloval vývoj utkání. Valachům toho na ledě příliš nedovoloval. Domácí hokejisté sice hosty ve střelbě přestříleli poměrem 40:34, ale ta nebyl tak účinná. Krnovští již ovládali ledovou plochu a svůj náskok ještě zvyšovali. Další dvě branky v rožnovské síti zvýšily náskok Krnova na rozdíl pěti gólů a zápas byl prakticky rozhodnutý. Zaslouženého snížení se ale přece jen v samém závěru zápasu snaživý domácí valašský celek dočkal a utkání skončilo vysokým vítězstvím HK Krnov v poměru 8:4.

V sobotu pokračuje Krnov dalším zápasem krajského přeboru na svém ledě a soupeře bude mít od 17.00 hodin v týmu Vagónky Studénka.

Branky: Hlaváček 3, Michálek 3, Malíř, Holeš. Sestava HK Krnov: Chvěja – Thomas, Haleňák – Fiala, Marjenka – Vavrečka, Němec – Holeš, Satek, Jiří Hudečka – Hlaváček, Malíř, Michálek – Petr Dvořák, David Dvořák, Květoň, trenér: Jiří Fajkus.