Vedení v tabulce soutěže ztratili po dlouhé době hokejisté Horního Benešova, kteří v minulém utkání se Studénkou zvítězili přesvědčivým rozdílem pěti branek. Příčinou se stal atraktivní sobotní duel na krnovském zimním stadiónu, kde Horní Benešov podlehl domácímu týmuHKKrnov. Hosté chtěli v Krnově uspět a udržet vedení ve skupině. Krnov však v uplynulých týdnech zaznamenal zlepšení a v utkání s nedisciplinovaným lídrem tabulky se výkonnostní vzestup jasně prokázal.

Krnovský zimní stadión Krystal zkrášlila nová tribuna, která byla navíc v sobotním podvečeru zcela zaplněná fanoušky obou táborů. Na utkání jich přišel rekordní počet, kolem čtyř set, což je v letosní sezoně skutečná rarita. „Divácká kulisa byla opravdu výborná,“ pochvalovali si hráči obou mužstev. Horní Benešov – Krnov 2:4 Utkání začali lépe hosté, ale střelecky vyšli i přes dobré příležitosti zcela naprázdno. Naopak krnovský tým byl velmi produktivní a díky výborné kombinační hře si do konce první přestávky zajistil tříbrankový náskok.

Ve druhé třetině Horní Benešov pokračoval v pohledném hokeji s dobrým bruslením, přes nadějné šance mu však scházelo úspěšné zakončení. Domácí hráči se překonávali v nasazení a bojovnosti, přičemž nezapomínali na zajištěnou obranu a stále drželi vysoké vedení. V závěru třetiny se ale Horní Benešov přeci jen dočkal kýžené branky a svůj výrazný tlak korunoval alespoň snížením na dosažitelný rozdíl dvou gólů.

Drama v závěru

V poslední fázi atmosféra utkání gradovala. Krnov opět kraloval a zvýšil na rozdíl tří branek, což hosty viditelně znervóznilo. Na ledě bylo rušno a trestná lavice takřka nevystydla. Necelých pět minut před závěrečným hvizdem se Horní Benešov dočkal druhé branky a vycítil příležitost k vyrovnání. Naprosto zbytečná vyloučení však očekávaný nápor hostů zmařila a byl to naopak Krnov, kdo v posledních minutách diktoval tempo hry. Taktickou a bezpečnou hrou domácí již hosty do vyložené šance nepustili a uhájili překvapivý výsledek.

Trenér krnovského mužstva Jiří Fajkus byl s podaným nasazením svých svěřenců spokojen. „Musím za výkon celý tým pochválit. Nechali na ledě všechny síly a zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl po utkání nadšený kouč krnovského hokejového týmu. Po porážce 2:4 opustil Horní Benešov po dlouhé době čelo tabulky a zamířil na druhou příčku.

„Zaplatili jsme místy za nedisciplinovanost. Škoda nevyužitých příležitostí, zápas se mohl vyvíjet jiným směrem,“ zaznělo z lavičky Horního Benešova, který je po neúspěšném duelu s Krnovem s třiadvaceti body druhý se ztrátou jednoho bodu na současného lídra soutěže Kopřivnici. Ta naopak porazila v důležitém utkání Frýdek – Místek, přičemž frýdečtí hokejisté jsou na třetím místě s dvaceti body. Krnov je po vítězství nad Horním Benešovem stále na čtvrté příčce, nicméně na čelo tabulky ztrácí devět bodů.

Na chvostu tabulky bilancují se sedmi body poslední Rožnov a Studénka. V příštím, v pořadí již sedmnáctém kole se střetnou Frýdek - Místek se Studénkou. Krnovští hokejisté vyzvou na ledě soupeře dalšího z favoritů, Kopřivnici. Konečně Horní Benešov hraje s outsiderem z Rožnova pod Radhoštěm. Pokud vyhraje a naopak vedoucí Kopřivnice v atraktivním duelu s ambiciózním Krnovem zaváhá, může se Horní Benešov vrátit na čelo tabulky.