Jednobodové vedení před týmem Kopřivnice v tabulce soutěže si stále udržují hokejisté Horního Benešova, kteří si v minulém kole hladce poradili na svém ledě s bojovným mužstvem HC Studénka 2007. Domácí hráči nebrali v zápase nic jiného než vítězství a od úvodních minut za ním také kráčeli. Hosté nestačili a ke skórování se dostali až při pětibrankovém manku. Na škodu zápasu byl velmi slabý výkon rozhodčího, který rozdal celkem v průběhu utkání na obou stranách až 130 trestných minut. Domácí ale měli zápas pod svou kontrolou a dovedli jej k hladkému vítězství.

„Myslím, že naše vítězství bylo zcela zasloužené. Soupeři jsme toho příliš nedovolili a mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Škoda, že do utkání nezapadl rozhodčí, který na tuto soutěž nemá,“ zaznělo z vedení hornobenešovského hokejového týmu. Horní Benešov nasbíral v deseti zápasech celkem šestnáct bodů a má před druhou Kopřivnicí jednobodový náskok. V příštím utkání přivítá Horní Benešov v prestižním okresním derby hokejový tým HK Krnov.

Kopřivničtí hokejisté hráli v minulém kole na ledě Rožnova pod Radhoštěm a v utkání to neměli vůbec jednoduché. Domácí vyhráli první část 3:0 a po nerozhodné druhé v poměru 1:1 měli před zahájením závěrečné části náskok tří branek. Hosté ale dokázali v poslední třetině čtyřmi góly zápas otočit na svou stranu a zvítězit 5:4. Kopřivnice tak má na druhém místě patnáct bodů.

Krnovský celek se představil po vítězství ve Studénce na vlastním ledě v utkání s Frýdkem – Místkem. V úvodu to vypadalo, že Krnovští jsou z krize venku a zápas budou mít pod svou kontrolou. Rychlé dvoubrankové vedení tomu i nasvědčovalo. Pak ale začali hrát hosté, a když domácí opět neproměňovali brankové příležitosti, nakonec prohráli 4:6. „Zápas jsme měli výborně rozehraný a prohráli jsme si jej i vlastní hloupostí,“ byla odezva z lavičky krnovských hokejistů.

V dalším utkání na hornobenešovském ledě to bude mít krnovský celek hodně těžké. Frýdek – Místek si po vítězství v Krnově upevnil se ziskem dvanácti bodů třetí místo v soutěži. Krnovští mají bodů sedm, stejně jako Studénka, ale horší brankový poměr je posadil až na pátou příčku v tabulce před poslední Rožnov pod Radhoštěm, který zatím nasbíral tři body. V příštím jedenáctém kole se v sobotním termínu od 17.00 hodin utkají již avizovaný Horní Benešov s Krnovem, Rožnov pod Radhoštěm se Studénkou a Frýdek – Místek s Kopřivnicí.