Hornobenešovští měli před utkáním na čele tabulky soutěže tříbodový náskok právě před Kopřivnicí a chtěli jej minimálně udržet. V samotném utkání byli domácí bojovnějším týmem a na profesorský hokej hostů to stačilo. Hornímu Benešovu se navíc nedařilo podle představ ani kombinačně a tak důraz a bojovnost domácích nakonec slavila úspěch.

„Dneska se nám nedařilo, nešla nám kombinace a domácí bojovali, což nakonec rozhodlo,“ hodnotí utkání krátce vedení hornobenešovského hokejového týmu. Ten je i nadále na čele tabulky hokejového krajského přeboru se ziskem čtrnácti bodů, ale na druhou Kopřivnici má náskok pouhý jediný bod. V příštím kole přivítají hokejisté Horního Benešova na svém ledě v sobotu od 17. hodin celek Vagónky Studénka a v zápase budou brát pouze povinné vítězství.

Druhý z naších regionálních zástupců, hokejový tým HK Krnov, odehrál své mistrovské utkání v neděli večer na ledě Vagónky Studénka. Krnovští se potřebovali chytit, ale k zápasu necestovali zrovna s kompletním kádrem. Navíc přišli hned v úvodu první třetiny o Marjánku, který byl vyloučen do konce utkání a celý zápas odehráli prakticky se dvěma útoky a čtyřmi obránci. Přesto podali Krnované ve Studénce velmi dobrý a bojovný výkon, který je nakonec přivedl k zaslouženému vítězství.

To se však zrodilo až v dramatickém závěru, kdy hosté zpečetili své vítězství čtvrtým gólem. Krnovský hokejový celek má sedm bodů, stejně jako Studénka, ale zůstává s horším poměrem branek na pátém místě. Před posledním Rožnovem pod Radhoštěm, kterýmápouze tři body. V posledním zápase devátého kola porazil Frýdek – Místek Rožnov pod Radhoštěm 6:4 a je s deseti body na třetím místě tabulky soutěže.

V sobotu 24. listopadu od 17. hodin přivítají Krnované v domácím prostředí krnovského zimního stadiónu Krystal celek HC Frýdek – Místek a určitě budou chtít uspět. V posledním utkání víkendového desátého kola hokejového krajského přeboru nastoupí na ledě Rožnova pod Radhoštěm tým HC Kopřivnice, u kterého se dá předpokládat touha po vítězství.