Favoritem letos určitě budou hokejisté Horního Benešova, kteří v loňském ročníku skončili druzí a s nimi tým Kopřivnice. Ten sice loni hrál v útlumu, ale úvodní tři kola nasvědčují o kvalitách Kopřivnických. Své do průběhu soutěže určitě řeknou i krnovští hokejisté a také zbylá tři mužstva. Po úvodních třech kolechmá plný počet bodů Kopřivnice, o dva body méně Horní Benešov a o další bod zpět jsou Krnov a Frýdek – Místek.

V minulém kole hráli Krnovští na ledě Rožnova pod Radhoštěm. Hosté již měli tým vcelku pohromadě a od úvodních minut zápasu to bylo znát. Na valašském ledě byli od začátku herně lepším týmem a své sehrála i zkušenost, která také hrála pro Krnov. Domácí však bojovali a ve střelbě byli dokonce aktivnější. I tam se ale prosadil Krnov, který zápas kontroloval a po zásluze dovedl k hladkému vítězství 8:4.

„Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Proti domácím jsme prokázali lepší kvality a i více zkušenosti,“ řekl vedoucí krnovského hokejového týmu. Svěřenci Jiřího Fajkuse mají na kontě tři body a jsou těsně za svým okresním rivalem z Horního Benešova. V sobotu hrají krnovští hokejisté na svém ledě, kde od 17.00 hodin přivítají tým Vagónky Studénka.

Hornobenešovský celek hrál v minulém kole na ledě Frýdku – Místku. Na rozdíl od svého úvodního krnovského vystoupení, kde v první části dominoval, tady tentokrát zaspal začátek. Domácí se rychle dostali do dvoubrankového vedení a po celý zbytek zápasu drželi s Horním Benešovem krok. Hosté sice měli více brankových příležitostí, ale na ty se nehraje. Utkání nakonec skončilo 4:4 a oba kolektivy si rozdělily po bodu.

Horní Benešov je v tabulce druhý s dvoubodovou ztrátou za Kopřivnicí a manko může smazat již v sobotu, kdy od 17 hodin na svém ledě přivítá lídra tabulky hokejového krajského přeboru. Ve třetím zápase čtvrtého kola soutěže se utká Rožnov pod Radhoštěm s Frýdkem - Místkem.