K úspěchu měli přitom poměrně blízko. Pokud by se týmu podařilo zvítězit na ledě soupeře a následně v domácí hale Krystal, měli by účast mezi osmi nejlepšími týmy juniorské ligy zaručený. Již úvodní duel se Šumperkem však napověděl, že aktuální forma krnovských juniorů není již tak oslnivá jako dříve. Soupeř Planovského mužstva držel otěže nad vývojem utkání pevně ve svých rukou v průběhu celého zápasu. Hosté nedokázali nalézt recept na kvalitní obranu domácího mužstva, naopak sami inkasovali šest branek. Krnov ještě stačil mírně korigovat skóre třemi vsítěnými góly. To však bylo zdaleka vše, co domácí beci krnovským juniorům povolili.

Krátce po pátečním duelu byl pád mezi šestičlennou skupinu o udržení v soutěži definitivní. Druhý víkendový zápas měl v rámci bodového zisku prakticky nulovou hodnotu, přesto výběr lodivoda Antonína Planovského nevstupoval do vzájemného utkání se sklopenou hlavou. Začátek duelu poznamenal problém v podobě absence rozhodčích. Po snaze představitelů krnovského klubu nakonec kvalifikovaní arbitři dorazili, úvodní hvizd se však protáhl téměř o necelou hodinu.

Soupeř domácího družstva do zápasu vstoupil ve velkém stylu. Již od prvních minut takřka dominoval, přičemž brankostroj hostů byl neúprosný. V průběhu duelu postupně přidávali jeden gól za druhým a nepříliš početné mužstvo Krnova nestačilo reagovat na drtivou převahu soupeře. Jediný gól domácího mužstva padl jen pouhé tři minuty před závěrem utkání, načež Šumperk odpověděl poslední, devátou brankou, která definitivně završila účet zápasu.

Na vysoké porážce krnovských juniorů se podepsala především absence řady hráčů. Zatímco domácí družstvo nastoupilo s pouhými třinácti hráči, soupeř ze Šumperka na led poslal o deset hokejistů více. Téměř dvojnásobná přesila pak vyčerpané hráče Krnova převálcovala rozdílem několika tříd. V příštím kole juniorské ligy se Planovského svěřenci představí v neděli na ledě Uherského Hradiště, kde se pokusí vybojovat cenné body v důležitých bojích o záchranu.

 

Jaromír Filip: Podepsala se na nás velká únava

Nejproduktivnějším hráčem krnovských juniorů je jednadvacetiletý kapitán mužstva Jaromír Filip. Přes výborný výkon v klíčovém duelu s Kroměříží, v němž vstřelil všechny tři branky svého týmu, nedokázal zabránit pádu Krnova mezi kluby bojující o udržení v soutěži.

V nedělním utkání se Šumperkem jste prohráli vysoko 1:9. Kde se stala chyba?

Chyb by se za celé utkání našla celá řada, ale tyto chyby měly stejný počátek. Vytratila se z nás bojovnost jako v předchozích zápasech. Například na ledě Šumperku jsme v minulém kole podali o dvě třídy lepší hokej, než jaký jsme předvedli před domácím publikem.

Nepadla na vás tíha prohraného utkání s Kroměříží?

Určitě to nemělo vliv, chyběla nám zkrátka bojovnost.

Byl na vás trenér naštvaný, nebo přijal vysokou porážku s klidem? Jaká byla nálada v kabině?

Většinou klidný trenér nám po první třetině předvedl, že i on dokáže být na svůj tým náležitě naštvaný. V kabině vládla nálada jako na pohřbu, jinak to nazvat nejde.

Nepodepsalo se na výkonu krnovsého celku i téměř hodinové čekání na rozhodčí?

Čekání na rozhodčí určitě nemělo vliv na výsledek zápasu. Na výkonu se spíše podepsala únava, protože hrát zápas proti takovému soupeři jakým je Šumperk a mít v týmu pouze čtyři obránce, kteří se střídají pořád dokola, opravdu nejde. Jen pro představu, Šumperk přijel s třiadvaceti hráči, nás bylo třináct.

Ještě před duelem se Šumperkem bylo jisté, že nepostoupíte do playoff, je to pro tým velké zklamání? Jaké byly před sezonou cíle?

Zklamání to je veliké, jelikož po prvním kole jsme se usadili na dobrém šestém místě, bohužel ne na dlouho. Nadešlo období špatných výkonů celého mužstva, což nás posunulo mezi šestičelnnou skupinu, která hraje o udržení v soutěži. Hlavním cílem před sezonou bylo udržet tuto soutěž i pro další rok, což doufám, že splníme. V příštích týdnech na vás čekají boje o udržení v soutěži.

Jaké jsou vyhlídky pro další zápasy?

Pro další zápasy nelze myslet na nic jiného než utržit každý cenný bod, který na konci tohoto boje o udržení může mít cenu zlata.

Zápasy krnovských juniorů zdobí poměrně hojná účast diváků, je to na ledě znát?

Rád bych poděkoval všem krnovským fandům, kteří chodí náš tým povzbuzovat. Vážíme si toho, že chodíte opravdu v hojném počtu a dovolím si říct, žemámejedny z největších návštěvností v lize. Málokdy se vidí na ostatních stadionech tolik lidí jako na domácích zápasech krnovských juniorů.

Letošní sezona je tvá poslední v dresu juniorů, jaké jsou tvé osobní plány příští sezonu?

Zatím se vše vyvíjí tak, že budu hrát v barvách Krnova i nadále, akorát za muže.