Největší úspěch v dějinách krnovského hokeje tak stojí za ohlédnutí. Počátkem loňského srpna se realizační tým dozvěděl od vedení soutěže, že se krajský přebor bude rozšiřovat o další dva kraje. V soutěži tedy přibylo pět týmů a Krnovanům nastaly starosti, jak celou sezonu ošetřit především po finanční stránce. V těchto fázích se do řešení vzniklé situace vložilo město Krnov a finanční injekcí pomohlo oddílu zrealizovat sezonní plány. Krnované vstupovali do juniorské soutěže s tím, že nevěděli, jak bude soutěž vypadat a jaká bude úroveň soupeřů.

Zatímco všechny týmy od srpna trénovaly a hrály přátelská přípravná utkání, Krnov vyjel poprvé na led 5. září. První a zároveň poslední přátelský zápas odehráli 17. září, aby se již za týden postavili soupeři v ostrém soutěžním utkání. Krnov k němu zajížděl do Karviné a prohrál 3:5. Juniorům chvíli trvalo než se v soutěži rozehráli a než začala fungovat souhra útočných i obranných řad. Zřejmě neradi budou krnovští junioři vzpomínat na utkání v Uherském Brodě. Zápas se odehrál 22. října a Krnov v něm utržil naprosto ostudnou nakládačku 1:8. Ovšem právě tento okamžik se ukázal jako zlomový pro vývoj celé sezony.

Deklasovaní a roztrpčení junioři šli do sebe. Začali předvádět úplně jiný hokej. Vsadili na rychlý kombinační hokej, mnohem důrazněji si počínali v prostoru před oběma brankami a prosazovali se také střelecky. Tým od této porážky postupoval vítězně zápas od zápasu. Junioři Krnova pak neprohráli dva a půl měsíce jediný zápas a mohlo se pomalu začít uvažovat o úspěchu v soutěži. Dlouho to dokonce vypadalo, že celou soutěž vyhrají. Nakonec Krnov obsadil druhé místo, když v odvetě dokázal přehrát také vítěze základní části Karvinou 4:2. Karviná postoupila do juniorské ligy rovnou jako vítěz soutěže. Krnov si tak zajistil účast v baráži o první juniorskou ligu, kam ze tříčlenné skupiny postupovaly dva týmy. Krnov baráž odstartoval velice dobře. Na domácím ledě porazil Kroměříž po velké bitvě 6:5. Utkání sledoval plný stadion, který aplaudoval odvážnému a obětavému výkonu mladých hokejistů. V druhém domácím utkání pak Krnov rozdrtil Vyškov 6:1 a vypadalo to nadějně. V Kroměříži sice Krnov prohrál v divoké přestřelce 6:7, ale remíza z ledu Vyškova 5:5 zajistila našim juniorům postup do první ligy. Skupinu sice vyhrála Kroměříž, která v obou případech porazila Vyškov, ovšem Krnov jistil postup z druhé pozice. Atmosféra v autobusu při návratu z Vyškova připomínala euforii českých hokejistů při návratu z Nagana 98. Po několika dnech ovšem následovalo vystřízlivění, neboť první liga bude náročná finančně.

„Jestliže nás krajská soutěž stála 210 tisíc, pak pro ligu musíme sehnat téměř půl milionu. A to mluvím o základních výdajích jako je pronájem ledu, autobus a vyplácení předepsané mzdy rozhodčím při domácích zápasech. Bude velice složité peníze sehnat. Věříme v podporu města a uvítali bychom také sponzory, kteří by nám pomohli,“ uvedl Jiří Planý, jeden z trenérů. Ze čtyřiadvaceti členného kádru se šestnáct hokejistů naučilo hrát hokej v Krnově. Z toho osm hráčů nenavštěvovalo žádnou hokejovou školu, dalších osm se vrátilo z hokejové školy v Opavě.

V současném kádru jsou tři hokejisté z Bruntálu, pět z Opavy. Někteří hráči také pravidelně nastupvali v seniorském týmu Krnova, kde patřili mezi platné hráče. Jmenovat můžeme Jaromíra Filipa nebo Ondřeje Pavlicu. Krnovský hokej reprezentovali: brankáři Vojtěch Wittek a Tomáš Pluskal, hráči Štěpán Lhoťan, David Skopal, Miroslav Ferenz, Ondřej Miškov, Ondřej Pavlica, Jiří Macháň, Martin Hudečka, Lukáš Herget, Martin Huska, Jan Kostovský, Jan Fiala, Filip Kubáň, Michael Kondrát, Miroslav Maléř, Tomáš Grečmal, Jaromír Filip, Roman Ševčík, Jiří Planý, Aleš Michálek, Lukáš Pella, Jakub Gorčák a Jakub Kurka. Realizační tým tvořili vedoucí mužstva Jaroslav Kubáň, jeho zástupce Jiří Planý, trenér Antonín Plánovský a asistent Jan Kostovský.

„Rád bych na tomto místě poděkoval všem hráčům za výkony, které předváděli. Dokázali jsme, že i v relativně malém městě a poměrně skormných podmínkách se dá produkovat dobrý hokej. Děkujeme také divákům, kteří na naše utkání chodili a doufáme, že nás podpoří také v následující ligové sezoně, budeme to potřebovat. Poděkování samozřejmě patří také městu Krnov a sponzorům, kteří nám pomohli,“ uzavřel Jiří Planý. Krnovští junioři tak v historii zdejšího hokeje zaznamenali dosud největší úspěch. Pokud dojde k úpravě zimního stadionu Krystal v Krnově, vznikne důstojné prostředí k tomu, abychom navštěvovali boje v juniorské lize.