Ice Dogs Krnov - Batex Bruntál 2:7 (0:3, 2:3, 0:1)

Předposlední utkání základní části na ledě krnovského zimního stadionu Krystal se bruntálskému Batexu vydařilo a po vysokém vítězství vybojoval již jistou účast v závěrečném čtyřčlenném play-off. Hokejisté Batexu vstoupili do zápasu výborně a od úvodního hvizdu svého soupeře kombinačně přehrávali. Domácí hráči nenacházeli protizbraň na efektivní hru soupeře a jen stěží čelili hostujícímu kolektivu, který se do první přestávky prosadil hned třikrát a vytvořil si rozhodující náskok.

Po změně stran se hra ne ledě vyrovnala a krnovský tým se pokusil o zvrat v utkání, když vsítil dva góly. Batex však své vedení bezpečně uhlídal, odpověděl trojicí přesných zásahů a druhou část hry vyhrál rozdílem jedné branky. V poslední třetině si hostující tým pohlídal své vedení a domácí již nenašli sílu na obrat v zápase. Naopak v závěrečných minutách opět inkasovali a po skončení utkání si Batex Bruntál připsal vysoké vítězství.

Branky: Vrábel 2, Ladislav Blažek, Petr Kadlčík, Procházka, Kalaš za Bruntál, Duda za Krnov.

Batex Bruntál – HC Rýmařov 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

Vzájemné utkání mezi kluby Batex Bruntál a HC Rýmařov na ledě bruntálského celku byl zároveň poslední zápasem základní části soutěže meziokresního přeboru skupiny A. Zatímco domácí již měli postup do vyřazovacích bojů zajištěn, hosté o něj museli tvrdě bojovat, čemuž ostatně odpovídalo dění na ledě. Rýmařovští hráli s větším důrazem a častěji ohrožovali branku soupeře. Aktivita vynesla hostům v prvních dvaceti minutách zápasu dvoubrankový náskok. Batex Bruntál reagoval až po přestávce a bojovným nasazením se pokusil zvrátit průběh utkání.

Rozjetý Rýmařov ale nepovolil a pokračoval v útočném pojetí hry. Na dvě branky domácích dokázali hosté reagovat trojicí úspěšných střel a před závěrečnou částí měli výbornou výchozí pozici. V posledním dějství hráči Rýmařova již hlídali výsledek a především spoléhali na rychlé protiútoky. Po jednom z nich vstřelili šestý rozhodující gól, který zároveň stanovil konečný výsledek. Po zaslouženém vítězství si HC Rýmařov vybojoval postup do play-off, kam doprovodí týmy Batexu Bruntál, Ice Dogs Krnov a rezervní kádr Horního Benešova.

Branky: Majer 2 za Bruntál, Pekr 2, Geier 2, Barbořík, Spurný za Rýmařov.