TS Batex Bruntál – HC Lomnice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Batex jen s devíti hráči ve své sestavě po těsné porážce na ledě rezervy Horního Benešova chtěl navázat na úvodní vítězství s loděnickými Žraloky a začal utkání aktivně. Hokejisté Lomnice ale po debaklu v Rýmařově s místním favoritem letošního ročníku HC, ale hrála velmi dobře a svému soupeři se na ledové ploše vyrovnala. Hra se tak přelévala od jedné branky ke druhé a před oběma brankáři bylo rušno. Vyrovnaný průběh úvodní třetiny přinesl po jejím skončení i nerozhodný výsledek 1:1.

V prostřední třetině získávali navrch hlavně střelecky zkušenější hokejisté bruntálského Batexu, kteří se častěji dostávali do brankových příležitostí. Více zaměstnaný byl gólman Lomnice, ale také na druhé straně před brankářem Batexu bylo rušno. Druhá část svižného zápasu nakonec vyzněla lépe pro bruntálský kolektiv, který svému soupeři odskočil ve výsledku na rozdíl dvou branek a před závěrečným dějstvím si vytvořil velmi dobrou výchozí pozici. V poslední třetině se hrál opět zcela vyrovnaný hokej.

Hráči Lomnice zkoušeli se zápasem něco udělat a výsledek ještě zvrátit. Batex si ale své dvoubrankové vedení hlídal a využíval každé možnosti k rychlým protiútokům. Na ledě se hrál otevřený hokej a jak gólman Bruntálu, tak i na druhé straně jeho kolega z Lomnice mohli ukázal několik dobrých zákroků. Lomnice bojovala, ale na její gól Batex reagoval také střeleckým úspěchem a utkání nakonec skončilo po nerozhodné poslední třetině vítězstvím bruntálského mužstva v poměru 5:3. Po neúplných třech kolech má Batex Bruntál za dvě vítězství a jednu porážku čtyři body a poměr branek 13:10.

Tabulku skupiny A vede HC Rýmařov se čtyřmi body ze dvou utkání před Horním Benešovem B, který má také čtyři body ze dvou zápasů a skóre 12:6. Batex Bruntál je třetí před čtvrtými Žraloky Loděnice se dvěma body. Na bodový zisk čeká Ice Dogs Krnov, který je po dvou zápasech bez bodů s poměrem 10:15. Poslední je Lomnice, která je po třech kolech také bez bodů amá skóre 8:32.

Branky: Havelka 3, Kamil Kadlčík, Horváth za Batex Bruntál. Sestava Batexu: Pospíšil – Havelka, Žerotinský, Kamil Kadlčík, Majer, Vícha, Horváth, Balog, Polok.