V důležitém utkání o vedoucí postavení v tabulce meziokresního hokejového přeboru skupiny B se na ledě hornobenešovského zimního stadiónu utkali hráči SK Svobodných Heřmanic a HC Železná. Po skončení dramatického zápasu se s početnou skupinkou svých fanoušků radovaly Svobodné Heřmanice.

SK Svobodné Heřmanice vers. HC Železná 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Šlágr posledního předvánočního kola meziokresního hokejového přeboru skupina B přilákal na zimní stadión do Horního Benešova zvláště příznivce Svobodných Heřmanic, kteří se dostavili ve velmi hojném počtu a vytvořili svým hráčům v důležitém zápase o první místo výbornou atmosféru. Hráči Svobodných Heřmanic toho také na ledě znatelně využívali a byli svému kvalitnímu soupeři více jak vyrovnaným soupeřem.

V úvodní třetině se na ledě bojovalo oboustranně s velkou vervou a nasazením. Oba týmy si vypracovaly v prvních dvaceti minutách klání několik dobrých slepeckých příležitostí, ale bezbrankový stav přetrval až do první sirény. S velkou bojovností a snahou vstoupily oba celky i do prostřední třetiny zajímavého zápasu. Domácí, podporováni svými fanoušky, byli hodně nebezpeční a cítili šanci na úspěšný výsledek. Také hosté nechtěli ze zimního stadiónu v Horním Benešově odejet s prázdnou, a tak se hrál stále útočný hokej se šancemi před oběma brankáři. Nabuzení příznivci hokeje se konečně dočkali i gólu, když v zápase za domácí celek byl úspěšný Mrkva a odpověď z celku hostů zařídil Klech.

Před zahájením závěrečné části tak byl stav nerozhodný a začínalo se znovu. V závěrečné třetině podávali hokejisté Svobodných Heřmanic, hnaní svými příznivci do útoku, od úvodního buly nadšený výkon. Heřmaničtí svého soupeře na ledě přehrávali a dostávali se mnohem častěji do brankových příležitostí. Hokejisté Železné podnikali protiútoky, ale v poslední části tahali za horší konec. Navrch tak měli domácí hráči, kteří třemi góly Jelínka, Vaculíka a Richtera, proti jednomu Klecha ze strany Železná, zápas zcela otočili na svou stranu.

Hokejisté SK Svobodné Heřmanice tak za pomoci svých věrných příznivců, kterým tímto článkem děkují, zvítězili poměrem 4:2 ve svůj prospěch a vyhoupli se do čela tabulky soutěže. V soutěži pokračují hokejisté SK Svobodné Heřmanice hned po Novém roce, kdy ve středu druhého ledna hrají od 18.45 hodin na ledě zimního stadiónu v Rýmařově proti domácímu týmu Gryzzlies Rýmařov. Železná přivítá v dalším utkání meziokresního hokejového přeboru v neděli šestého ledna od 20.00 hodin v Horním Benešově celek rýmařovských Medvědů. Branky: Mrkva, Jelínek, Vaculík, Richtr za Svobodné Heřmanice, Klech 2 za HC Železnou.