Opatrný začátek odezněl v polovině 7. minuty. To na trestné lavici seděl hostující Rýpar a domácí hodlali početní výhodu náležitě využít. Jenže dorážka Zedníka po střelách Hrušky a následně Petružálka svůj cíl minuly, respektive hostující Mužík byl vždy na pravém místě. V polovině úvodní části naopak hosté dostali příležitost zahrát si početní výhodu. Nejprve usedl na lavici hanby Glabazňa, o chvíli později pak Toman. Hosté půlminutovou převahu dvou mužů v poli ale nevyužili. Až následnou klasickou přesilovku využít dokázali. Dělovka Marienky od modré propadla přes hradbu těl před gólmanem Kozákem až za jeho záda, 0:1.

Jenže radost Krnova ještě plně nepropukla, když přišla hodně studená sprcha. Za pouhých devět vteřin od úvodní branky objel hostující kasu Hradil, nahrál volnému Havlíkovi, pro kterého nebyl problém doklepnout touš do odkryté brány, 1:1.

Také druhá perioda přinesla spoustu šancí. Nejprve obešel krnovský Kubík domácího obránce, jeho pohotovou střelu však Kozák lapil. Ve 31. minutě vystihl domácí Hradil špatnou rozehrávku Krnova, vzal si puk a mířil sám na gólmana, kterého si chytře položil, ale jeho střelu nahoru zastavila horní tyč. Poté se o dění na ledě staraly převážně přesilové hry. Největší šanci ale hostující Hudečka nevyužil, když minul takřka prázdnou bránu. Poslední třetina už příliš nadšení nepřinesla, protože se hrál velmi opatrný hokej. Až hosté v 52. minutě při přesilovce Nový Jičín hodně potrápili. Tošenovjan našel zcela volného Kostovského, který ale před odkrytou brankou netrefil puk.

V té chvíli tlak hostí vystoupal na nejvyšší možnou míru, ale domácí svou trpělivostí drželi, proti lídru soutěže, nerozhodný výsledek. Poté naopak zlobili domácí, ale paradoxně inkasovali oni. Na konci 56. minuty sebral Kostovský puk domácí obraně, nahrál zpoza brány najíždějícímu Hudečkovi, který z první poslal Krnov podruhé do vedení, 1:2.

Domácí nechtěli ztratit výborně rozehrané utkání a vsadili vše na jednu kartu. Hra vabank jim nakonec zlomila vaz. V 59. minutě totiž ujeli tři hráči Krnova na jediného obránce, Tošenovjan nahrál lépe postavenému Weissovi, který rozhodl, 1:3.

Osmadvacet sekund před závěrečnou sirénou si vzala domácí lavička oddechový čas, po které chtěli domácí zkusit štěstí při power-play. Kalich hořkosti si domácí vypili dvě sekundy před koncem utkání, kdy hostující Vavrečka trefil přes celé kluziště opuštěnou bránu, 1:4.

Ohlasy po zápase:

Kamil Glabazňa (Nový Jičín B): Nevím, zda to dnes bylo o štěstí, ale Krnov má tak zkušený mančaft, že si vyloženě počkal na naši chybu, kterou jsme nakonec taky udělali. Dostali jsme branku v samotném závěru utkání, a proti takovému mančaftu, jaký je Krnov, už prakticky nešlo výsledek otočit. Z našeho útoku, po nepřesné střele se puk z naší útočné třetiny prohnal až za naši bránu, puk se zamotal obránci pod nohama a padla z toho branka. Krnov byl dnes šťastnější.

Jiří Žůrek (Krnov): První dvě třetiny byli lepší domácí, kdy nás naštěstí podržel gólman Mužík. Tam nám hra celkově moc nešla, odskakovali nám puky, nebyli jsme schopni si přihrát a celkově jsme byli takoví rozlítaní. Pak jsme si slíbili, že do toho dáme vše a utkání vybojujeme. To znamená vyhrávat osobní souboje a počkat si na chybu, která by mohla přijít. Trošku jsme promíchali i pětky a ta šance nakonec přišla a my ji využili. Poté to domácí museli otevřít a my přidali další branky. I takové zápasy jsou a jsem rád, že jsme jej proti dvě třetiny hokejovějšímu týmu zvládli.

HC Nový Jičín B - HK Krnov 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 15. Havlík (Hradil Jiří) 14. Marienka (Weiss, Tošenovjan), 56. Hudečka (Kostovský), 59. Weiss (Tošenovjan, Holeš), 60. Vavrečka (Hudečka), vyloučení: 6:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 34:47

Nový Jičín B: Kozák - Petružálek, Hruška, Hübl, Krotil - Toman R., Zedník A., Glabazňa - Gilar, Martinčík, Gajdoš - Havlík, Hradil Jiří, Hermann. Trenéři Jaroslav Trčálek, Kamil Glabazňa

Krnov: Mužík - Rýpar, Tvardek, Matušinský, Marienka, Kostovský, Tichý, Holeš, Tošenovjan, Vavrečka, Weiss, Hudečka, Michálek, Kubík, Filip, Miškov. Trenér Jiří Žůrek