„Nejsou lidi, chybí nám obránci, musel jsem naskočit,“ komentoval svůj návrat na led David Galvas. „Trenér mě přemluvil, hráli jsme jen na čtyři beky. Nebylo prostě zbytí,“ pousmál se šestačtyřicetiletý odchovanec opavského Slezanu.

Hokejisté Krnova porazili Studénku 2:1.
Krnov těžkou bitvu zvládl, pomohl návrat veterána Galvase

Po utkání měl toho, jak se říká plné brejle. „Soustředil jsem se sám na sebe. Z mé strany to bylo spíše jen o bránění,“ vracel se k vítěznému duelu. „Studénka má kvalitní tým, chce hrát hokej, a to nám sedí. Skvěle nám zachytal brankář,“ pokračoval David Galvas, který má na kontě pětaosmdesát zápasů v české extralize. V minulosti hrával také na Slovensku a Polsku.

Den po zápase ho bolelo celé tělo. „Šel jsem do utkání po dvou trénincích. Sice hrajeme jen čtvrtou nejvyšší soutěže, ale ani v ní bez tréninku nemáte šanci. Zatím si stojím,“ podotkl zkušený obránce.

Na otázku, zda přidá další starty, a to třeba v play off, odpověděl: „Řekl jsem trenérovi, že budu hrát jen případě, že bude personální nouze. Jinak nebudu brát místo mladším. Navíc ještě v Krnově trénuji děti, a ty jsou pro mě na prvním místě.“

S tím, že by do Krnova zlanařil svého slavnějšího bratra Lukáše, nepočítá. „Nabídku dostal, ale nechce, tvrdí, že je na tom zdravotně ještě hůře než já,“ usmál se starší se sourozenecké dvojice.

David Galvas bedlivě také sleduje svého synovce Jakuba, který se snaží v dresu Chicaga prosadit ve slavné NHL. V letošní sezoně naskočil do tří utkání. „Sleduji ho a fandím mu. Budík jsem měl nařízený, když jsem věděl, že nastoupí. Zatím odehrál tři zápasy, věřím, že brzy přidá další,“ pronesl pyšně strejda. „Udělal velký pokrok. Zlepšil bruslení i hru před brankou,“ přidal svůj postřeh David Galvas.