Kromě deseti zúčastněných týmů se na turnaji objeví také žáčci místního Air Force karlovice, kteří sehrají přátelský zápas se stejně starou krnovskou Orcou.

Vše bude probíhat v tělocvičně ZŠ Karlovice od 8.00 hodin. Střetnou se celky se třemi hráči v poli a gólmanem. Počet hráčů je pořadateli omezen na 6 plus 1. Hrát se bude na oficiálních mantinelech, což je velkou výhodou. V týmech mohou nastupovat jen florbalisté starší patnácti let.

Hrát se bude podle pravidel ČFbU s drobnými změnami, které jsou zapříčiněny měnšími rozměry haly. Deset mužstev bude rozlosováno do dvou skupin po pěti. Čtyři nejlepší z každé skupiny si pak zahrají play-off. Poslední dva celky se utkají o devátou pozici. V základní skupině je hrací čas 2 x 7 minut, ve vyřazovacích bojích pak 2 x 10.

Pro družstva jsou připraveny kromě putovního poháru také diplomy a hodnotné ceny v podobě dárkových košů, stejně tak pro individuálně oceněné hráče.

Po celý den je zajištěno občerstvění.

Přihlášené týmy: Air force Karlovice, Atletico Karlovice, Vrbno p/P, Saigon Krnov, Boom Břidličná, Albrechtice, P.E.M.A. Opava, Divočáci Běla p/P, Gang Bruntál, FBC Světlá Hora.