Po minulém dvojutkání se zdálo, že krnovští florbalisté hrající Moravskoslezskou ligu (4. liga) zažehnali výsledkovou i výkonnostní krizi. Jenomže tentokrát znovu dvakrát prohráli a propadli se na sedmou příčku tabulky. A čekají je záchranářské práce.

Na ligovém turnaji v Brušperku, kde se Krnovští utkali s vedoucím mužstvem ligy Českým Těšínem a šestým béčkem Kopřivnice, byla sestava Orcy notně poznamenaná absencemi. „Bohužel jsme měli k dispozici jen devět hráčů do pole a gólmana a v obou utkáních se to bohužel projevilo,“ říkal smutně hrající trenér krnovské Orcy Štěpán Lhoťan.

Krnov hrál až ve třetí třetině

Minulé utkání proti lídrovi skončilo po boji remízou 5:5 a i tentokrát se čekala tuhá bitva. „Všichni jsme věděli, jak těžké utkání nás čeká. Těšín je na tom výborně pohybově jsou aktivní, napadají a mají spoustu rychlých a technických hráčů,“ počítal silné stránky protivníka Lhoťan.

Zápas rozhodla hned první třetina, kterou Krnováci prohráli 0:3. Ale nejhorší na tom byl fakt, že dvě branky inkasovala Orca ve vlastní přesilovce. „To nás dost položilo a bylo už těžké se z toho dostat. Těšín tak mohl v klidu přidávat jeden gól za druhým,“ komentoval kouč Krnova a dodával: „Jediné, co nás mohlo těšit na tomto utkání, bylo to, že jsme závěrečnou třetinu vyhráli 3:2 a ukázali tak Těšínu, že florbal hrát umíme.“

FBC Orca Krnov - FBC Český Těšín 3:7 (0:3, 0:2, 3:2)

Branky Krnova: Miškov ( Vrchovský), Vrchovský (Miškov), Lhoťan (Hrbolka)

Povedený závěr na tři body nestačil

Kopřivnice nepatří zrovna k oblíbeným soupeřům krnovského týmu. „Hru mají založenou na trpělivém držení míčku a neženou se bezhlavě do útoku. A také bývá nevyzpytatelné, v jaké sestavě vůbec dojedou. Ale to tak bývá u všech „béčkových“ týmů,“ představil soka Lhoťan.

Opět nezvládnutá první část hry dala ráz celému utkání. Krnovští do ní vstoupili velice ospale a než se nadáli, už zase prohrávali o tři góly. „Od druhé třetiny jsme byli aktivnějším týmem, ale to už nám nepomohlo. Poslední třetinu jsme se tlačili do branky soupeře jak to jen šlo, a také jsme z toho vytěžili dvě branky, ale kýžená třetí, vyrovnávací, už nepřišla. A tak jsme prohráli o jeden gól,“ osvětlil průběh duelu hrající trenér.

FBC Orca Krnov - FBC Vikings Kopřivnice B 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)

Branky Krnova: Hrbolka (Miškov), Sobotka (Zajac), Krváč (Miškov), Sobotka (Miškov).

Orca Krnov: Frydrych Miškov, Zajac, Kondrát, Vrchovský, Blaho, Hrbolka, Sobotka, Lhoťan, Krváč.

„Na tomto turnaji jsme měli určitě na to urvat nějaké body. Kluci se snažili a i když nás jelo málo, tak nic neodflákli. A za to bych jim chtěl poděkovat,“ uzavřel kouč Štěpán Lhoťan.