Protivníky Krnova byly SK Domaslavice, které rozhodně nepatří k favoritům soutěže, ale do slušného středu tabulky. Druhým soupeřem pak béčko prvoligového MVILu Ostrava, to by se mělo podle prognóz pohybovat u samého dna MS ligy. „Do turnaje jdeme s jasným cílem, získat všech šest bodů," říkal rozhodně hrající kouč Orcy Štěpán Lhoťan.

Velká facka od Domaslavic

Ovšem úvod utkání s Domaslavicemi připomínal Krnovským spíše noční můru. Orca se snažila, vypracovala si dost brankových příležitostí, ale míček ne a ne spadnout do sítě soupeře. Už po první třetině prohrával Krnov 0:4. V prostřední části se sice konečně prosadil v zeleném dresu Daniel Hrbolka, jenže byl to jediný úspěch Orcy. Třetí dějství totiž zase střelecky ovládly Domaslavice a po čtyřech dalších trefách vyhrály 8:1.

„Byl to zápas, který už nikdy nechci zažít. Snažili jsme se, ale prostě nám to tam nepadalo. Musím přiznat, že soupeř nehrál vůbec špatně, ale na druhou stranu jsme ani my nehráli zrovna špatně. Soupeři tam snad spadlo úplně všechno a nám bohužel nic. Ale tak to už někdy ve sportu bývá. Jediné, co jsem v šatně po zápase mohl klukům říct bylo, hoďte to za hlavu a jedem dál," hodnotil nepovedené střetnutí Štěpán Lhoťan.

SK Domaslavice - FBC Orca Krnov 8:1 (4:0, 0:1, 4:0)

Branka Krnova: Hrbolka (Blaho)

Kanonáda a napravený dojem

Proti 2. MVILu Ostrava znovu nezačali Krnováci moc dobře. Hned po čtrnácti vteřinách jim soupeř vymetl šibenici a bylo to 0:1. „Jen mi blesklo hlavou, že to přece nemůže přijít dvakrát po sobě," vykládal kouč Krnova.

Ale byla to jen labutí píseň Ostravy. Od druhé minuty existoval na palubovce jen jeden tým. Krnovská převaha byla obrovská. Po první třetině už Orca vedla 6:1. V prostřední části nadělili Krnovští protivníkovi hned pět kusů, a v poslední ještě čtyři. Ostravě už se povedlo jen snížit na konečných 15:2. „Když jsme dali první gól, tak už to šlo celkem samo. Až jsem si říkal, že by bylo super půjčit si pár branek do předešlého utkání," usmíval se Lhoťan a dodával: „Skóre se pořád navyšovalo a my jsme tak mohli zapojit do hry všechny hráče."

FBC Orca Krnov - 2. MVIL Ostrava B 15:2 (6:1, 5:0, 4:1)

Branky Krnova: Hrbolka 5 (Blaho 3, Kondrát, Filip), Kondrát 3 (Hlaváček 2, Miškov), Hlaváček 2 (Miškov, Kondrát), Vrchovský (Filip), Gajdoš (Vrchovský), Lhoťan (Miškov), Fňukal (Miškov)

Orca Krnov: Frydrych - Hrbolka, Vrchovský, Miškov, Lhoťan, Blaho, Fňukal, Hlaváček, Filip, Kondrát, Gajdoš Adam, Gajdoš Jiří.

K dalšímu kolu jedou Krnovští do Rožnova. „Budeme chtít určitě uspět. A přiblížit se k prvnímu Českému Těšínu. Za zápas s Domaslavicemi bych se chtěl určitě omluvit našim fanouškům, kteří nám drželi palce jak přímo v Ostravě, tak doma. Slibuji, že už se to nebude opakovat," uzavřel Štěpán Lhoťan.