Cobra Hať je nepříjemný soupeř, který preferuje defenzivní styl. Mladý krnovský celek svého protivníka v první třetině přehrával. „Připravovali jsme si šance jako na běžícím pásu, ale buď vinou nepřesného zakončení nebo zásluhou vynikajícího gólmana soupeře, jsme nebyli schopni dát gól,“ popisoval úvodní dějství trenér Krnova Radim Křižanovský.

První perioda tak skončila bez branek. Tu drohou začli opět lépe Krnovští, když se jim podařilo rychle skórovat. Vzápětí ale přišlo zbytečné vyloučení a s ním i vyrovnání stavu na 1:1.

Poslední část patřila hráčům Cobry. „Hra se proměnila v řadu osobních soubojů a my jsme začali hrát dost složitě a individuálně,“ komentoval výkon svého týmu kouč. Hingstar si tak nakonec připsal porážku 2:4. „Psychicky nás hodně sráželo to, že jsme ani z nejvyloženějších šancí nedávali góly, proti tak defenzivnímu celku musíte využít každé jejich chyby, jinak prohrajete,“ dodával Křižanovský.

Hingstar Gympl Krnov - Cobra Hať 2:4 (0:0,1:1,1:3)

Branky Krnova: Maliszewski 2 (Fňukal)

Redwolfs Ostrava jsou známi svou hodně tvrdou až zákeřnou hrou, která mnohdy s florbalem nemá nic společného. „Famózně nám vyšel vstup do utkání, ve třetí minutě jsme vedli 3:0, ale pak se projevily slabiny našeho týmu, individuální chyby a místy herní nedisciplinovanost,“ osvětlil průběh trenér Hingstaru. Ostravští se dotáhli až na 2:3, ale Krnováci zabrali, vrátili se ke své precizní hře a postupně odskočili až na stav 8:4.

„Pak se nám podařilo zápas dokonale zdramatizovat, když jsme během sedmi vteřin dvakrát inkasovali, ale nakonec jsme zápas zdárně dotáhli k vítězství,“ hodnotil závěr Křižanovský.

Krnov zvítězil 9:7. Stínem utkání bylo napadaní krnovského kapitána hráčem hostí. Gólově se zaskvěl pětibrankový střelec Michal Maliszewski.

Hingstar Gympl Krnov - Redwolfs Ostrava 9:7 (4:2,2:2,3:3)

Branky Krnov: Maliszewski 5 (Fňukal 2, Kaňok 1, Jančařík 1, Kotrla 1), Fňukal (Maliszewski), Otava (Mrozek), Kotrla (Maliszewski), Mrozek (Lučan)

Hingstar Krnov: Jančařík Kaňok, Boháč, Samek, Lučan, Petr, Kotrla, Blažek, Otava, Fňukal, Mrozek, Maliszewski, Studnička, Turčák, trenér: Radim Křižanovský.