Definitivní tečku za skvělou sérií osmi zápasů bez porážky dokonalo obrovské vítězství 16:6 nad nevýraznou a agresivní Kopřivnicí. Lví podíl na drtivé kanonádě krnovských hokejistů měl zejména kapitán Jaromír Filip. K jednoznačné exhibici domácího týmu přispěl pěti přesnými zásahy. Dvouzápasový půst bez branek tak ukončil bravurně.

„Chtěl jsem se rozloučit s domácím publikem v drese juniorů alespoň s jednou brankou,“ přiznal skromně v rozhovoru. Nakonec za záda soupeřova gólmana poslal puk pětkrát a co do produktivity byl nejlepším hráčem zápasu. „Ještě nikdy předtím jsem tolik gólů nedal. Za to Kopřivnici děkuji,“ dodal. Svou střeleckou potenci může navýšit ještě v posledním utkání sezony. Svěřenci trenéra Planovského o víkendu nastoupí na ledě Žďáru nad Sázavou. „Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek a darovat dorostencům, kteří pojedou s námi, zkušenosti do příští sezony,“ řekl Jaromír Filip.

V posledním domácím zápase v letošní sezoně jste zcela rozdrtili Kopřivnici 16:6. Očekával jsi tak vysoké vítězství?

Chtěli jsme akorát vyhrát, ale o takhle vysokém výsledku jsem vážně neuvažoval.

Co rozhodlo? Po vyrovnané první třetině jste soupeře jednoznačně převálcovali…

Byl to optický klam. Přijelo jich málo, což nás uvedlo k podcenění soupeře. Až po uvědomění si situace jsme teprve začali hrát naši hru a to nám doneslo ovoce. Ale zároveň hrálo určitou roli to, že soupeři docházely v průběhu dalších dvou třetin síly, takže nám potom nic nebránilo v cestě za vítězstvím.

V závěru se na ledě dost jiskřilo a k vidění bylo několik potyček a dokonce i pěst směrem ke krnovskému hráči. Bývají zápasy s Kopřivnicí vždy tak vyhecované, nebo se pouze jednalo o afekt zdrceného soupeře, který sestupuje do nižší soutěže?

S Kopřivnicí jsme vždy měli zápasy vyhecované, plné motivace. Ale samozřejmě zdravě. Hokej není o tom někomu ublížit, když se prohrává, ale všechno to je o psychice. Když vyhrajete jako Kopřivnice snad jen pět zápasů z celé sezony, tak musíte být psychicky dole, což vede k následným hrubostem na ledě. To potom může vyprovokovat hráče na obou stranách a vede to i k pěstním soubojům, jak jsme mohli vidět v neděli. Nejhorší na tom je, že vedoucí týmu Kopřivnice neřekl jediné slovo ke svým hráčům, aby z agresivity ubrali, spíše se tomu smál, tak co potom můžete čekat.

Trenér vás v závěru nabádal, aby jste se zbytečně nezranili. Myslíš, že bylo cílem Kopřivnice hrát více do těla?

Některé zákroky soupeřova týmu měly za cíl zranit hráče, tak jsme v závěru dostali instrukce, abychom se zbytečně nepouštěli do riskantních soubojů a nezranili se.

V utkání jsi byl s pěti góly nejlepším střelcem Krnova a ukončil si tak dvouzápasový půst bez branky…

Chtěl jsem se rozloučit s domácím publikem v drese juniorů alespoň s jednou brankou. Nakonec jich tam padlo pět, což se mi nikdy předtím nepovedlo a za to Kopřivnici děkuji, že mi tento pětigólový pocit umožnili prožít.

Krátce po zápase jsi vyjádřil nespokojenost s výkony sudích. Pískali dle tvého názoru opravdu špatně?

Některá rozhodnutí jak hlavního tak i čárových rozhodčích byla opravdu k neuvěření. Ale s tím se během hry nic nenadělá.

Po vítězství nad Kopřivnicí je setrvání v juniorské lize nezměnnou realitou. V kabině jistě byla velká spokojenost…

V šatně byla super nálada, kéž by klukům takhle dobré výsledky vydržely i do příští sezony.

Oslavil tým nějak dosažený úspěch? S domácími fanoušky jste se loučili i jízdou po břiše. Jaká byla vůbec podpora publika?

Byla to taková klasická rozlučka a zároveň poděkování divákům za jejich stálou přízeň a mohutnou podporu i v těžkých zápasech. Moc děkujeme.

Nemrzí tě, že v příštím ročníku už za juniory nenastoupíš? Muži přece jen hrají nižší soutěž…

Samozřejmě mě to mrzí, opouštím skvělý kolektiv, ale jak se říká, všechno jednou končí. A pokud budu hrát za muže, tak mi nevadí, že to je nižší soutěž. Hokej hraji jen pro radost a tohle mě uspokojí dostatečně.

Definitivně poslední utkání soutěže hrajete na ledě Žďáru n. Sázavou. Prakticky o nic nehrajete, přesto, jaké jsou vaše cíle?

Pokusit se uhrát co nejlepší výsledek a darovat dorostencům, kteří pojedou s námi, zkušenosti do příští sezony.