První příčka, žádná porážka. Předpokládám, že jste s výsledky spokojen…

Pro mě osobně je to velké překvapení. Po úspěšném vánočním turnaji bylo naším cílem uspořádat velmi dobře obsazený mezinárodní turnaj, což se nám myslím podařilo. Družstvo polského Janówa a Jastrzebie jsou v Polsku ve své soutěži na prvním a druhém místě. Slovenský Zvolen je ve své soutěži také na druhém místě. Před turnajem byl cílem postup ze základní skupiny a již to považuji za úspěch.

Čekal jste, že by vaši svěřenci mohli dosáhnout na první příčku? Podrobili jste turnaji přípravu?

První místo neočekával nikdo ze zasvěcených a myslím, že je to velký úspěch. Když jsme si to po turnaji vyhodnocovali, tak jsme zjistili, že se nám dosud nepodařilo doma žádný takto obsazený turnaj vyhrát. Chtěl bych samozřejmě upozornit, že u 4. tříd jsem v letošní sezoně nepůsobil a trenéry družstva byl Radim Rudzinski a Jarda Rýpar. Sebe bych nazval turnajovým trenérem této kategorie. Speciální příprava nebyla žádná, pouze jsem s klukama byl před turnajem na dvou trénincích a vysvětlil jim, co od nich očekávám a myslím, že se to dařilo dodržovat.

Je v týmu někdo, koho byste speciálně pochválil za výkon na turnaji?

Nejlepším hráčem týmu byl při vyhlášování zvolen Adam Rýpar a nejlepším obráncem celého turnaje byl zvolen Radim Štěpánek. Po dlouhé době jsem viděl velmi dobře zachytat oba naše brankáře, Dominika Mužíka a Erika Němce. Bylo úplně jedno, který zrovna chytal - jejich výkony mě velmi překvapily. Vítězství je ale výkonem celého týmu a každý hráč má svůj podíl na celkovém vítězství.

První místo v silné konkurenci je určitě úspěch. Například slovenské celky hrají extraligu… Myslíte, že právě podobné turnaje mohou krnovským žákům pomoci v budoucí kariéře?

S přihlédnutím k tomu, že v celoroční soutěži se našim borcům tolik nedařilo, je turnajové vítězství určitým zadostiučiněním, že celoroční příprava nebyla zbytečná. Doufám, že úspěšní budeme i na dalším turnaji v polském Jastrzebie, kam zajíždíme 6. dubna.