Po šedesáti minutách pohledného a na góly bohatého utkání se z vítězství radoval šumperský host, který udolal domácí mužstvo s výsledkem 11:9.

Exhibiční přátelské utkání mezi domácím výběrem vedeným hlavním stratégem Ferdinandem Šopíkem a Martinem Ftáčkem s účastníkem okresního přeboru na Šumpersku přilákalo na rýmařovský zimní stadion více jak dvoustovku příznivců, kteří mohli od zahájení sledovat velice pohledné a útočně laděné utkání.

Oba týmy se věnovaly především útočné činnosti a s obrannou činností si hlavu příliš nelámaly. Diváci viděli zajímavé momenty před oběma brankáři, kteří zůstávali často osamoceni proti soupeřovým útočníkům a na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohli. Gólovou přestřelku v první části vyhráli nakonec těsně hosté, kteří vedli po úvodní dvacetiminutovce 4:3.

Také prostřední třetina změnu ve vývoji utkání nepřinesla. Nadále se hrálo ve velice přátelském duchu a pokračoval bezstarostný, líbivý a ofenzivní hokej.

Vítězství si uhlídali

Domácí kolektiv povzbuzovaný svými příznivci se snažil zvrátit nepříznivý stav, ale hosté ze Šumperku prokazovali své kvality a dokázali střelecky na branky domácího Rýmařova vždy odpovídat. Prostřední část skončila opět lépe pro šumperské, kteří před poslední třetinou vedli dvoubrankovým rozdílem.

Do závěrečné části vstoupil výběr Rýmařovské hokejové ligy velice aktivně a mocně povzbuzovaný svými příznivci bojoval o zvrat v utkání. Řádil zejména domácí Šimko, který nastřílel dohromady čtyři góly. Hosté ale pokračovali v ofenzivním hokeji a před brankáři obou družstev se rodily další nebezpečné situace. Hráči Rýmařova byli značně motivováni a o výsledek bojovali do posledních vteřin zápasu.

Hokejisté Šumperku ale nechtěli vítězství ztratit a také si ho hlídali. Čtyři góly na každé straně v poslední dvacetiminutovce nakonec po závěrečné siréně stanovily konečný divoký výsledek velmi dobrého zápasu na 11:9 ve prospěch hokejistů HCKahox Šumperk.

Výběr RHL Rýmařov – HC Šumperk 9:11 (3:4, 2:3, 4:4)
Branky: L. Šimko 4, Lašál 2, A. Šrutka, Slováček, P. Merva - Piterka 3, Tezner 2, Bodina 2, Cveček, Maděra, Mužík, Gereš.
Rýmařov: Štěpánek, Hanuš, Skála, Lon, Slováček, Přecechtěl, Petr Šrutka, Antonín Šrutka, Luděk Šimko, Pavel Merva, trenér: Ferdinand Šopík, vedoucí Martin Ftáček.