Hýřil radostí a rozdával úsměvy, nezapomněl si ani utáhnout ze soupeře. Trenér hokejistů Krnova Antonín Plánovský měl zkrátka po skalpu Horního Benešova v sobotním derby výbornou náladu. Bodejť by ne. Vždyť jeho družina zvýšila svůj náskok v čele krajské ligy na pět bodů a sebevědomě kráčí za vítězstvím v základní části soutěže!

Svým typickým humorem se Plánovský nezištně opřel i do okresního rivala. „Děti dostali Mikuláše, Horní Benešov dostal Mikuláše a pan Harazim dostal taky Mikuláše. To nás těší,“ smál se kouč prvního týmu tabulky.

To však neznamená, že by Plánovský neměl výtky k výkonu svých svěřenců. Krnovského stratéga rozlítilo zejména časté vylučování, pozornost tak na sebe upoutal nejen domácí kanonýr Pavel Michálek, ale i jeho tandemový kolega Pavlica, který více než polovinu závěrečné třetiny proseděl na lavici hříšníků. Trestů padlo všeobecně příliš, deset na každé straně.

„Každopádně chci všechny hráče pochválit, ti tvoří celé mužstvo. Na ledě musí odevzdat pro mančaft všechno,“ děkoval Antonín Plánovský svým svěřencům.

Tři rychlé góly během čtyř minut. Přiznejte, překvapil vás tak vydařený úvod?
Tak překvapil… Věděl jsem sice, že nás čeká dost vyrovnaný zápas, ale že budeme vést o tři góly, to jsem upřímně nečekal. Možná o branku, nanejvýš o dvě, ale o tři? Ne, to jsem opravdu nečekal. Ovšem už i v Horním Benešově jsme vedli o dva góly a dobře víte, jak ten zápas dopadl. Zaplať pánbůh, že jsme v poslední třetině zahráli moc dobře.

V otázce disciplíny vás tentokrát svěřenci nezklamali?
Nevím, jestli se kluci nechali strhnout atmosférou, ale najednou jich bylo v jednu chvíli vyloučených až příliš. A vůbec, byly ty fauly tak velké? Viděl jste sám, že Kostovského poslali k zemi při nájezdu, čekal jsem trestné střílení, ale když jsem se zeptal rozhodčího, tak říkal, že hráči byli na úrovni. Ale to rozhodně nebyli, sudí viděl situaci ze špatného úhlu, Honza byl dva metry před ním (hostující Pělucha - pozn. red.). Bohužel se nám Kostovský zranil, což je další minus pro juniorský mančaft.

O hře Horního Benešova se vůbec proslýchá, že je příliš agresivní. Bylo to znát i v derby?
Agresivní hokej je takový, že se sice hraje čistě, ale do těla. Ovšem to sekání, co v zápase předvedl inženýr Palinčák ani nemíním komentovat. To je minimálně na odebrání registračky, ať si jde třeba klidně dělat dřevorubce do lesa.

Prozraďte, jak se vám líbila atmosféra na krnovském stadionu?
Byla krásná, samozřejmě se nám to moc líbilo! Děti dostaly Mikuláše, Horní Benešov dostal Mikuláše a pan Harazim dostal taky Mikuláše. To náš těší (směje se).

Může být tak vysoká návštěva ozdobou každého domácího utkání, nejen při podobné příležitosti?
Podle mě není problém naplnit tento stadion. Potíž je jinde, museli bychom sehnat finance na účast ve druhé lize. Přitom krnovský hokejový stánek je pro vyšší soutěž doslova stavěný. Myslím, že Krnov by si druhou ligu skutečně zasloužil.

V kuloárech jsem zaslechl, že ambice Krnova jsou mnohem vyšší, než vy sám přiznáváte. Údajně chcete koupit i druholigovou licenci. Můžete to komentovat?
To vám určitě nakukali Marťani, to není vůbec pravda. Kdepak, o druhé lize jsem v takové souvislosti vůbec nic neslyšel.

Nicméně Krnov je stále první, do konce základní části krajské ligy zbývá osm zápasů. Je náskok pěti bodů hodně?
Kdepak, s tříbodovým systémem stačí, když prohrajeme dva zápasy po sobě, což v této soutěži není vůbec problém. Už jednou jsem říkal, že s tímto mančaftem nemyslíme na druhou ligu. Jdeme od zápasu k zápasu, hokejem se bavíme a snažíme se vést klub na úrovni. Ale na druhou stranu nás trápí velké problémy s financemi a může se třeba stát, že soutěž vůbec nedohrajeme.

Buďte prosím konkrétní.
Sháníme peníze, nemáme pokrytou celou sezonu a z toho plynou problémy. Městu platíme vysoký nájem, od radnice sice nějaké peníze dostaneme, ale dá se bohužel říct, že tři čtvrtiny rozpočtu městu zase odevzdáme zpět. Je to velmi složité.