Dorostenci krnovského hokejového oddílu nastoupili do úvodního zápasu baráže o postup do první ligy před svými příznivci s velkým odhodláním a s chutí.

V týmu se představila řada hráčů, kteří okusili v letošní sezoně v Krnově i první juniorskou ligu a na výkonu to bylo znát. Domácí svého soupeře z jihu Moravy zatlačili a po několika šancích před hostujícím brankářem přišel vedoucí gól z hole Svobody.

Nápor krnovských dorostenců pokračoval a Bezděk zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek. Hosté to zkoušeli a k návratu do zápasu a k snížení jim pomohlo i štěstí. Přihrávku před branku v utkání spolehlivě chytajícího Romana Vrbky si jeden z krnovských obránců nešťastně srazil do vlastní sítě. Inkasovaný gól ale krnovský tým nezabrzdil a hosté museli dále čelit tlaku.

Krnovští podávali velmi dobrý a nadšený výkon, který jim přinášel další možnosti ke skórování. Hostující brankář dělal, co mohl, ale gólovým střelám Havlíčka a Kondráta do první přestávky nezabránil.

S tříbrankovým náskokem a v pohodě mohli nastoupit domácí hokejisté do prostřední část. Hosté se pokoušeli o zvrat, ale krnovský tým měl zápas pod svou kontrolou. Gól Svobody v dalším průběhu druhé třetiny potvrdil dobrý výkon domácích a pojistil vedení. Hosté odpověď nenacházeli a po dvou třetinách vedl Krnov poměrně hladce čtyřbrankovým rozdílem.

Také závěrečnou třetinu odehráli mladí domácí hokejisté výborně. Hodonín se k ničemu nedostával a hrálo se pod taktovkou domácích, kteří opět střelecky disponovaným Svobodu a Olbrechtem přidali další dva góly a zápas definitivně rozhodli. Hosté nedokázali proti dobré hře domácích ani korigovat a po závěrečné siréně si dorost HK Krnov odnesl z prvního vystoupení v kvalifikaci o první ligu zasloužené vysoké vítězství v poměru 7:1.

„Musíme dnes celý tým pochválit. Kluci hráli obětavě a s velkou chutí. Dařilo se herně i střelecky, bylo to podle naších představ“, řekl Antonín Plánovský.

HK Krnov – HC Hodonín 7:1 (4:1, 1:0, 2:0)
Branky: Svoboda 3, Bezděk, Havlíček, Kondrát, Albrecht.
HK Krnov: R. Vrbka (Barčuk) – Řezníček, Gebel, Kondrát, J. Vrbka, Závodník – Olbrecht, Tábor, Jelen, Havlíček, Svoboda – Šopík, Holiš Gulda, Ježek, Bezděk – Pavlica, Vaněk, Podzimný.
Trenér: Antonín Plánovský.