Osm kol před koncem základní části se vůbec poprvé vyhoupli na vrchol krajské tabulky. Nejvyšší ambice stvrdili krnovští mladíci v nedělním utkání na ledě Bohumína. Už jen výsledek 15:4 ve prospěch hostujícího družstva hovoří sám za sebe: Takhle by měl vyhrávat lídr, který se netají postupovými ambicemi.

Jednoznačné vítězství se však nerodilo vůbec lehce, ještě v polovině utkání prohrávala krnovská družina o dvě branky. Namísto povinného zisku dvou bodů hrozilo trenéru Plánovskému fiasko. Prohrát s posledním celkem krajského přeboru, to by byla velká ostuda. „Naši hráči podcenili soupeře a během necelých dvou minut jsme prohrávali 1:2,“ líčil krnovský kouč trnitou cestu za vysokým vítězstvím. „Výsledek je sice krásný, ale naše hra do polovičky zápasu byla velmi špatná, hlavně v obranné činnosti,“ prozradil.

Situace se obrátila až po půlhodině hry. Hosté opustili role statistů a gólovou kanonádou smetli veškeré bodové naděje soupeře. „Hráči si konečně uvědomili, co mají hrát. Šlo především o to, že jsme začali konečně dávat branky a dobře bránit,“ dodal Plánovský.

Střelecká potence

Bez porážky přešli krnovští dorostenci už devět utkání včetně klíčových duelů se Studénkou a Hlučínem. Naposledy padli začátkem listopadu, tedy před více než dvěma měsíci. Za renesancí týmu, který se ještě po 5. kole krčil u dna krajského přeboru, stojí mimo jiné příchod nových posil z Opavy. „Přišli k nám kvalitní hráči, kteří zapadli do sestavy a zvedli úroveň mužstva,“ říkal Plánovský a jedním dechem zdůraznil: „Náš úspěch je ale samozřejmě výsledkem kolektivní práce.“

Krnov navíc těží z velké střelecké produktivity. Jako jediný tým soutěže se dosud přehoupl přes hranici sta vstřelených branek. Dokonce i obranná fáze funguje spolehlivě, 59 obdržených gólů jej řadí do pozice druhé nejlepší defenzívy. Výborné postavení na čele ale zatím nechává trenéra Plánovského chladným.

Postup? Ten je ještě daleko. Tandem pronásledovatelů totiž dýchá Krnovu na záda. „Postup není rozhodně blízko, zatím jsme na prvním místě, ale pouze o bod před Uničovem a Studénkou,“ pokračoval Plánovský. „Chcemenavázat na vítěznou šňůru a pokračovat dál,“ uzavřel.

#nahled|https://g.denik.cz/75/61/hokej_dorost_kraj210109_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/75/61/hokej_dorost_kraj210109.jpg|Krajský přebor.#