Před utkáním Krnov společně se Studénkou drželi neporazitelnost v soutěži. Po sobotě se tímto atributem může pyšnit už pouze Hulvova družina. I když jeho svěřenci nakonec zvítězili, rozhodně to neměli zadarmo.

„Studénku jsem předtím na vlastní oči neviděl, jejich hru mi tak přibližoval můj asistent David Galvas. Přijel k nám opravdu kvalitní tým, který byl silný na puku. Vůbec se nedivím, že v minulé sezoně soutěž vyhráli,“ komentoval už zmíněný Pavel Hulva.

Během první třetiny hosté kousali a do druhé části se vstupovalo za nerozhodného stavu 2:2. Domácí se pak ale ujali vedení, které v závěrečné třetině ještě podtrhli.

„Ve třetí části jsme se zatáhli a soustředili na obranu. Čekali jsme na soupeřovu chybu, která nakonec přišla,“ pokračoval krnovský kouč a jedním dechem ještě dodal:

„Zaslouženě jsme vyhráli. Studénka se koncentrovala na defenzivu, kdežto náš celek hrál více útočně. Skvěle nám zachytal brankář Mužík. Za dvě vstřelené branky zaslouží pochvalu i Vlašánek. Celkově ale slavil úspěch náš dobrý kolektivní výkon.“

HK Krnov – Studénka 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky Krnova: 8. Kosina (Polok), 13. Mosler (Polok), 25. Vlašánek (Tošenovjan), 33. Vlašánek (Galvas, Michálek), 52. Vysloužil.
Krnov: Mužík – Mosler, Tichý, Galvas, Hon, Vysloužil, Kysela – Havlíček, Polok, Kosina – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Ševčík, Kubík, Holeš. Na střídání: Kober. Trenér: Pavel Hulva.