HK Krnov – TJ Horní Benešov 6:6 (0:4, 3:0, 3:2)

Bez pěti hráčů loňské sestavy nastoupili v Krnově hokejisté Horního Benešova v roli mírného favorita, domácí naopak s novým koučem na své střídačce, Jiřím Fajkusem. Po dlouhých osmnácti letech se s činností v krnovském hokejovém oddíle rozloučil obětavý nestor klubu, bývalý hráč a mnohaletý kouč Jiří Plevák. Domácí funkcionáři, hráči i příznivci, se s ním také v první přestávce s povděkem rozloučili. V samotném utkání měli první části jasně navrch hosté. Lepším bruslením a kombinací si vypracovali převahu a brankové příležitosti. Domácí hokejisté zaostávali a skóre v jejich neprospěch hrozivě narůstalo.

Hosté svou herní převahu v prvních dvaceti minutách vyjádřili čtyřmi góly v síti krnovského brankáře Chvěji a utkání se zdálo být rozhodnuto. Domácí navíc přišli o zraněného Němce a hosté o jednoho ze svých hráčů, který byl za nedovolený zákrok vyloučen do konce utkání.

Od druhé třetiny nastal velký obrat. Hornobenešovští hokejisté přestali bruslit a hra se jim přestala dařit. Navrch získávali hráči domácího kolektivu, který nechtěl prodat svou kůži před vlastními příznivci zadarmo a bojoval o výsledek. Rušněji bylo ve druhé dvacetiminutovce, mnohem více před brankářem Horního Benešova, který se činil, ale gólům ve své síti nezabránil.

Krnovský celek se do konce prostřední třetiny dokázal třemi góly v řadě vrátit do zápasu, který se tak výrazně před závěrečnou části zdramatizoval. Úvodní utkání neslo znaky začátku sezony, ale o dramatické momenty nebyla nouze ani v poslední třetině. Také do třetí části vstoupili Krnovští s velkým odhodláním a snahou zápas obrátit na svou stranu. Po necelých třech minutách se domácím podařilo vyrovnat a hosté byli jako opařeni.

Oba celky chtěly vyhrát a hrály útočný hokej. Po čtyřech inkasovaných gólech se konečně Hornobenešovští prosadili a odskočili do jednobrankového vedení. Domácí touha po bodovém zisku ale účinkovala a po chvíli bylo znovu vyrovnáno. V závěrečné desetiminutovce se domácí poprvé v zápase ujali vedení a vykročili za vítězstvím.

V dramatickém závěru byl vyloučen krnovský hráč a Horní Benešov v 57. minutě vyrovnal. V závěru ještě mohly rozhodnout oba týmy, ale na remíze 2:2 se již nic neměnilo. Bohatý program bude na krnovském zimním stadiónu Krystal také o příštím víkendu. V pátek od 18.00 hodin se utkají na svém ledě v zápase první juniorské ligy domácí nováček HK Krnov a HC Miroň Přerov. V sobotu ve 13.30 hodin nastoupí dorostenci Krnova proti Karviné a od 17.00 hodin se utká tým mužů HK Krnov v dalším zápase krajského přeboru s HV Kopřivnice.

Branky: Palinčák 2, Fraš, Schreier, Berka, Hejhal za Horní Benešov, Michálek 2, Pavlica, Filip, Petr Dvořák, Satek za Krnov.

Sestava Horního Benešova: Vlašánek – Římský, Zigmund, Palinčák, Bensch, Tomáš Lhotský, Fraš, Berka, Hejhal, Pražák, Libiger, Ondruška, Přibyla, Schreier, Radim Lhotský, trenéři: Marek Harazím a Luboš Ondrušek,

Sestava HK Krnov: Chvěja (Pluskal) – Thomas, Němec, Roman Ševčík, Haleňák, Marienka, Hlaváček, Jiří Hudečka, Satek, Holeš, Filip, Pavlica, Michálek, Malíř, David Dvořák, Petr Dvořák, Květoň, Kubík, trenér: Jiří Fajkus.