Hráči obou týmů vstoupili do vypjatého utkání okresních rivalů s velkou motivací a v úvodní části proto byli zjevně nervózní. Hosté spoléhali na své rychlé hráče a nebezpečné protiútoky. Skóre se neměnilo až do 15. minuty úvodní části. V ní našel ve skrumáži před brankou Horního Benešova hostující Holeš svého spoluhráče Tichého a ten poslal krnovský tým do vedení. Domácí se snažili do první přestávky odpovědět, ale neprosadili se.

Hektické tempo zesílili rozhodčí

Od zahájení prostřední části se hra zrychlila. Před Šlupinou v hostující svatyni bylo neustále rušno, ale krnovští hokejisté hráli chytře a čekali na svou příležitost. Ta přišla ve 38. minutě, kdy si zkušeně počkal na přihrávku Haleňáka na červené čáře Petr Dvořák a samostatný nájezd zakončil vydařeným blafákem na domácího brankáře a druhým gólem svého týmu.

Po druhém inkasovaném gólu Horní Benešov otevřel hru a ještě více se tlačil do útočného pásma. Produktivita domácích střelců ale byla nadále nulová a vítězně vycházel hostující gólman. Dobré příležitosti si na druhé straně po rychlých protiútocích vytvářel také krnovský tým a šanci prokázat své kvality dostal také domácí brankář, který měl štěstí při průniku Holeše.

Hře občas škodili nepřesní rozhodčí, kteří přilévali pod kotel již tak rušného a místy hektického prostředí. Branku ale zaplněný zimní stadion v Horním Benešově do druhé přestávky neviděl.

Kapitán otočil skóre

Rušný a dramatický hokej pokračoval i poslední třetině. Ve 45. minutě se Horní Benešov konečně dočkal snížení. Po závaru před brankou Krnova našla přihrávka Přibyly Weise a ten vrátil domácí tým do zápasu. Utkání tak dostalo ještě větší náboj. Hosté pokračovali v taktickém a zodpovědném výkonu. Horní Benešov mocně útočil. Po střele Malíře zachránila krnovského brankáře levá tyč jeho svatyně. Zápas přinášel na ledě i v hledišti hektický závěr. V něm se v 58. minutě zrodilo vyrovnání: domácí Tůma poslal přihrávku před branku na Palinčáka a ten se zblízka nemýlil.

Nájezdy se krnovským hokejistům nedávno staly osudnými. Více čtěte zde.

Po následném prodloužení bez branek se diváci mohli radovat ze samostatných nájezdů. Po dvou sériích, kdy na krnovské straně proměnil Tichý a na hornobenešovské Malíř, byl stav 1:1. V poslední sérii ale hosté neuspěli a radost do řad Horního Benešova přinesl kapitán Fraš, který proměněným nájezdem rozhodl o vítězství svého celku.

Krnov si po skončení utkání veze domů jeden bod a nadále zůstává v čele tabulky krajského přeboru s náskokem dvou bodů právě před svým hornobenešovským rivalem. „Jsme za vítězství moc rádi. Utkání se pro nás nevyvíjelo příliš dobře, ale v poslední třetině se nám to podařilo zlomit a na nájezdy ještě zvítězit. Tým zaslouží za výkon s velmi dobrým soupeřem pochvalu,“ řekl po utkání šéf domácího klubu Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 3:2 (0:1, 0:1, 2:0)
Branky: 15. Tichý (Holeš), 38. Petr Dvořák (Haleňák) - 45. Weis (Přibyla), 58. Palinčák (Tůma).
HK Krnov: Šlupina (Kolbert) – Bednárek, Vavrečka – Haleňák, Twardek – Marienka, Herget – Holeš, Hudečka, Tichý – Michálek, Pavlica, Kubík – Kostovský, Miškov, P. Dvořák – R. Vlášánek, Vlček, Ševčík. Trenér: Antonín Plánovský.
TJ Horní Benešov: Konečný (P. Vlašánek) – Hejhal, Jurček, Pělucha, Vrábel, Huska – Malíř, Bensch, Wolf, Palinčák, Mičola – Zigmund, Přibyla, Bršlica, R. Lhotský, Fraš. Trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.