V první třetině se schylovalo k bezbrankové remíze. 15 sekund před úvodní sirénou ale otevřel gólový účet zápasu Hon a domácí tak mohli do šaten odcházet spokojenější.

Jak dobře Krnov první třetinu ukončil, tak dobře tu druhou započal. Ve formě hrající Polok dal kotouč Moslerovi a ten v čase 20:23 zvyšoval na 2:0. A pak začal na ledě řádit Tomáš Polok.

Zkušený útočník nejprve skóroval ve vlastním oslabení a po dvou třetinách vedl Krnov 3:0. V závěrečné části hry přidal Polok další dvě branky a dokonal tak čistý hattrick. Strojosvit tak žádné překvapení nedopustil a Benešov smázl jasně 5:0. Trenér domácího výběru Pavel Hulva tak po utkání pochopitelně oplýval spokojeností.

„Vzhledem k tomu, že je to derby, tak všichni očekávají super hokej, ale ten se dneska nekonal. Do utkání jsme dobře vstoupili, v prvních minutách jsme měli šance, ale pak jsme se přizpůsobili jejich hře. Naštěstí jsme ale na konci třetiny dali gól. Druhá branka nás uklidnila. Z mého pohledu to ale nebyl hezký hokej, nevím, čím to bylo. Možná za to mohl led, puk moc neklouzal,“ prohlásil po utkání velitel vítězného celku Hulva.

close Hokejové derby mezi Krnovem a Horním Benešovem. info Zdroj: Michal Pokorný zoom_in

To jeho protějšek na střídačce Horního Benešova Martin Mičola tak spokojený být nemohl. „Zápas splnil naše očekávání. Věděli jsme, že je kvalita na straně Krnova, vypovídá o tom jejich obrana. Bylo několik momentů, které zápas rozhodly. Prvním byl gól do šatny, tím druhým branka na 2:0 hned na začátku druhé periody. Na konci druhé třetiny jsme měli dvě přesilovky, ale místo nějakého kontru jsme své šance nedali. Místo toho jsme dostali na 3:0 a to rozhodlo. Chyběla nám bohužel produktivita,“ řekl Mičola.

KRNOV – HORNÍ BENEŠOV 5:0 (1:0, 2:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 20. Hon (Závodník), 21. Mosler (Polok), 38. Polok (Galvas), 45. Polok (Tichý), 58. Polok (Vlašánek, Snigirevs). Rozhodčí: Trombík – Kopečný, Trčka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení 1:0.

Krnov: Mužík (Plánovský) – Slavík, Snigirevs, Galvas, Dohnal, Mosler, Kysela, Tichý – Závodník, Ševčík, Kostovský, Michálek, Beneš, Polok, Vlašánek, Hon, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.

Horní Benešov: Drnda (Horák) – P. Adamczyk, Pělucha, Cygal, Podzimný, Volf, Harabiš, Pavelek, Kret, Zigmund, Pražák, E. Adamczyk, Vaněk, Adamec, Rýpar, Hejhal, Fraš, Trávníček, Hlista. Trenér: Martin Mičola.

TOMÁŠ CHALUPA